Chiriches o ingroapa pe Tottenham in minutul 90! Tatarusanu a fost integralist in victoria Fiorentinei! Toate meciurile:

Europa League Astra Steaua Europa League
Live Blog

Europa League

Data publicarii: Joi 02 Octombrie 2014, 18:27
Data actualizarii: Vineri 03 Octombrie 2014, 00:22

►Aici, in LIVE BLOG, urmarim toate meciurile din Europa League si comentam rezultatele.
►Astra Giurgiu - Red Bull Salzburg va fi IN DIRECT pe Sport.ro de la ora 22:00.

00:19 03 Oct

S-au incheiat toate meciurile din Europa. Iata rezultatele

Ce au facut romanii

Chiriches, integralist in Tottenham 1-1 Besiktas. Fundasul si-a ingropat echipa in minutul 90, cand a facut un hent in careul propriu. Demba Ba a transformat penalty-ul facut de Chiriches

Tatarusanu - integralist in victoria zdrobitoare a Fiorentinei de la Minsk, 3-0 cu Dinamo

Dorin Goian - integralist in victoria lui Astera Tripolis cu 2-0 in fata lui Partizan Belgrad

Razvan Rat - integralist in meciul pierdut de PAOK cu 0-2 pe terenul francezilor de la Guingamp

Nicolae Grigore - rezerva in infrangerea cu 0-4 suferita de Apollon Limassol in fata lui Villarreal

23:54 02 Oct

Min 90 - Gafa incredibila a lui Chiriches in minutul 90 al partidei cu Besiktas! Fundasul face un hent in propriul careu, Demba Ba a transformat fara probleme lovitura de la 11 metri!

23:27 02 Oct

Asteras Tripolis, cu Dorin Goian titular, se indreapta catre un nou rezultat bun. Grecii conduc Partizan Belgrad cu 2-0!

Villarreal face scor cu Apollon Limassol, echipa la care activeaza Nicolae Grigore. Scorul este 3-0 pentru spanioli.

Intre timp, Tottenham a scapat de un gol ca si facut dupa o interventie formidabila a portarului Hugo Lloris. Chiriches si Fazio au fost depasiti usor la o faza

23:00 02 Oct

Nebunie la Zurich, la meciul dintre formatia elvetiana si Borussia Monchengladbach. Nebunie si in teren, si in tribune.

Elvetienii au deschis scorul in minutul 23, insa nemtii au revenit imediat prin Nordtveit, care a egalat dupa 60 de secunde.

8000 de fani germani au facut un spectacol pirotehnic superb in Elvetia.

22:58 02 Oct

PAUZA in Europa League! Villarreal conduce cu 2-0 Apollon, echipa la care Nicolae Grigore e doar rezerva. Celtic, adversara Astrei din grupa D conduce pe teren propriu Dinamo Zagreb, scor 1-0.

22:39 02 Oct

VIDEO - Golul superb marcat de englezul Harry Kane pentru Tottenham

22:37 02 Oct

Se inscrie mult in Europa League. Tottenham, echipa lui Vlad Chiriches, deschide scorul in minutul 27 cu Besiktas, prin Harry Kane, dupa ce turcii au ratat o mare ocazie in startul partidei, cand Demba Ba a lovit bara.

Alte rezultate
Asteras Tripolis 1-0 Partizan
Astra 1-0 RB Salzburg (Meciul e LIVE AICI si pe Sport.ro)
Celtic 1-0 Dinamo Zagreb
HJK 0-1 Club Brugge
Inter 1-0 Qarabag
Villarreal 1-0 Apollon
Zurich 1-1 Monchengladbach

22:18 02 Oct

Inceput greu de meci pentru Vlad Chiriches. Fundasul a fost lovit puternic, a ramas intins pe gazon, iar medicii au fost nevoiti sa ii puna un tampon la nas pentru a opri sangerarea.

22:01 02 Oct

Fanii lui Besiktas fac spectacol pe White Hart Lane, inaintea meciului cu Tottenham

22:00 02 Oct

S-au incheiat toate partidele incepute la ora 20:00. Sevilla a reusit sa revina in 10 oameni si sa egaleze la Rijeka (2-2), Feyenoord a dat lovitura pe final cu Standard Liege.

Toate rezultatele

Meciurile care se vor disputa de la ora 22:05

21:32 02 Oct

Fiorentina face instructie cu Dinamo Minsk, chiar pe terenul bielorusilor! Italienii conduc cu 3-0 in minutul 74, dupa golurile marcate de Aquilani, Ilicic si Bernardeschi.

Standard Liege a egalat Feyenoord (1-1), belgienii de la Lokeren se indreapta catre o victorie mare cu Metalist Harkov (1-0).

Rijeka a intors scorul cu Sevilla, iar spaniolii joaca in 10 (2-1).

21:20 02 Oct

Aalborg a deschis scorul in partida cu Rio Ave. Danezii au marcat prin Helenius in minutul 46.

Intre timp, Feyenoord conduce cu 1-0 pe Standard Liege, Guingamp are 2-0 cu PAOK, Rijeka a egalat Sevilla pe teren propriu, iar Young Boys au mai redus din diferenta cu Sparta (2-1).

O veste buna de la Londra, unde Vlad Chiriches va fi titular in meciul cu Besiktas.

20:58 02 Oct

Pauza pe majoritatea stadioanelor! Krasnodar - Everton s-a incheiat 1-1. Iata rezultatele inregistrate pana acum

20:43 02 Oct

GOL Everton! Englezii egaleaza la Krasnodar prin Sammy Eto'o! E minutul 85!

Napoli a deschis scorul la Bratislava, cu Slovan, chiar prin slovacul Hamsik!

Dinamo Kiev a deschis scorul cu Steaua! Meciul e AICI

20:36 02 Oct

GOL Fiorentina! Aquilani deschide scorul pentru echipa lui Ciprian Tatarusanu dupa o respingere a portarului Ignatovich

20:32 02 Oct

2-0 Sparta Praga in doar doua minute! Lafata inscrie in minutul 28!

In acest timp, Steaua a avut o ocazie uriasa la Kiev prin Chipciu! Mingea a lovit bara - Meciul e LIVE AICI

20:29 02 Oct

S-a mai inscris in doua partide! Sevilla a macar la Rijeka prin Iago Aspas, Sparta Praga a deschis scorul pe teren propriu cu Young Boys Berna - gol marcat de Lukas Vacha in minutul 27

20:22 02 Oct

GOL LEGIA! Polonezii deschid scorul la Trabzon prin Kucharczyk! Echipa de care apartine Alex Bourceanu a inceput cum nu se poate mai prost

20:21 02 Oct

Danezii de la Aalborg joaca si ei de la aceasta ora cu Rio Ave. Ambele echipe au pierdut in prima etapa. Danezii au incasat 6 goluri de la Steaua, in timp ce portughezii de la Rio Ave au pierdut pe teren propriu cu Dinamo Kiev, scor 0-3

ACUM Aalborg 0-0 Rio Ave
ACUM Dinamo Kiev 0-0 Steaua (MECIUL E LIVE AICI)
ACUM Dinamo Minsk 0-0 Fiorentina (Tatarusanu este titular in echipa italiana)
ACUM Guingamp 0-0 PAOK
ACUM Lokeren 0-0 Metalist Harkov
ACUM Trabzonspor 0-0 Legia Varsovia

19:58 02 Oct

Dinamo Moscova 1-0 PSV - FINAL

Dinamo Moscova a dat lovitura in minutul 90 al meciului cu PSV Eindhoven. Yuri Zhirkov, fostul jucator al lui Chelsea, a marcat pe final si a pastrat toate cele 3 puncte in Rusia!

19:49 02 Oct

Krasnodar are un gol avans si a jucat mai bine in prima repriza. Rusii au avut posesia si au trimis mai multe suturi spre poarta lui Tim Howard

19:48 02 Oct

GOL Krasnodar! Rusii marcheaza primul gol al serii prin brazilianul Ari, care il invinge pe Howard cu un sut din careu. E minutul 43 la Krasnodar!

19:31 02 Oct

Englezii de la Everton au inceput destul de timorati meciul din Rusia. Echipa lui Roberto Martinez nu prea reuseste sa puna in pericol poarta lui Dikan, Eto'o, singurul atacant al lui Everton, a reusit pase doar in jumatatea proprie.

19:11 02 Oct

Intre timp a inceput si al doilea meci din Rusia, cel dintre FK Krasnodar si Everton. Din pacate, Gicu Grozav nu este in lotul rusilor. Jeremy Bokila lipseste si el

FK Krasnodar: Dikan - Kaleshin, Granqvist, Sigurdsson, Jedrzejczyk - Gazinskiy, Pereyra, Akmedov, Laborde, Izmailov - Ari
*Gicu Grozav nu este nici macar rezerva la rusi

Everton: Howard - Hibbert, Stones, Jagielka, Baines - Barry, Gibson - McGeady, Atsu, Osman - Eto'o

19:01 02 Oct

Statistica la pauza le este favorabila olandezilor, care au avut initiativa, insa nu au reusit sa strapunga aparea fostei echipe a lui Dan Petrescu. Rusii au fundasi trecuti pe la Manchester United (Buttner), Blackburn si QPR (Samba) si Zenit (Hubocan). Olandezul Douglas a fost capitanul lui Twente si a jucat peste 150 de meciuri in Eredivisie.

18:58 02 Oct

In primul meci al zilei, disputat la Moscova, Dinamo si PSV sunt la egalitate, 0-0, la pauza!

Echipele
Dinamo: Gabulov - Hubocan, Douglas, Samba, Buttner - Vainqueur, Yusuov, Noboa - Ionov, Dzsudzsak - Kokorin
Antrenor: S. Cherchesov

PSV: Zoet - Arias, Bruma, Rekik, Willems - Hendrix, Maher, Wijnaldum - Narsingh, Jozefzoon, Locadia

Grupa D

22:05 Astra Giurgiu - Red Bull Salzburg (IN DIRECT la Sport.ro)

18:42 02 Oct

Europa League revine astazi cu meciuri tari. Dupa avalansa de goluri din prima etapa, Steaua merge la Kiev, unde va da piept cu unul dintre granzii estului - Dinamo, in timp ce Astra, umilita de croatii de la Dinamo Zagreb la debutul in grupele EL, va primi vizita austriecilor de la Salzburg.

Astra Giurgiu - Red Bull Salzburg va fi IN DIRECT pe Sport.ro de la ora 22:00.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”