VIDEO EXCLUSIV Kim Kardashian, suporter de lux la eliminarea lui Arsenal, din Europa League! Reacțiile fanilor au fost necruțătoare

Kim Kardashian Arsenal Europa League optimi europa league Sporting Lisabona Europa League
Data publicarii: Vineri 17 Martie 2023, 09:19
Data actualizarii: Vineri 17 Martie 2023, 09:36

Arsenal Londra a fost eliminată din Europa League de către Sporting Lisabona.

Formația din Portugalia s-a impus cu 5-3 la loviturile de departajare, la Londra, în manşa secundă a optimilor de finală, într-un meci în care scorul a fost egal, scor 1-1, atât după cele 90 de minute regulamentare, cât şi după prelungiri.

După 2-2 în Portugalia, "tunarii" au deschis scorul prin Granit Xhaka (minutul 19), dar lusitanii au egalat după pauză prin Pedro Goncalves (minutul 62). Arsenal a avut şansa de a tranşa calificarea în prelungiri, dar şutul lui Trossard a fost deviat în bară de portarul Adan. Goalkeeper-ul spaniol a fost artizanul calificării, apărând penalty-ul lui Gabriel Martinelli la sesiune de lovituri de departajare.