Claudiu Keseru Europa League Ludogorets Europa League KESERU, KESERU, KESERU! Meci fantastic reusit de roman in Europa League: a marcat la foc automat pentru Ludogorets
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2019, 23:33
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2019, 23:35

Keseru a reusit un nou meci mare pentru Ludogorets in Europa.

Bulgarii au castigat partida de pe teren propriu cu TSKA Moscova, scor 5-1, iar ultimele trei goluri ale lui Ludogorets au fost marcate de atacantul roman.

Oaspetii de la TSKA au inceput bine meciul si au marcat prin Diveev in minutul 11. Repriza a doua a fost un adevarat festival al gazdelor. Wanderson a egalat in minutul 48, Lukoki a marcat pentru 2-1 in minutul 50, iar peste doua minute de a inceput recitalul lui Keseru.

Atacantul roman a lovit de trei ori in minutele 52, 68 si 73, din penalty.