Jucatorul care l-a enervat rau pe Galca la Kiev! "Bijuteria" Stelei nu se regaseste: "Are tot mai multe probleme pe zi ce trece"

Steaua Costel Galca Nicusor Stanciu Europa League
Data publicarii: Joi 02 Octombrie 2014, 21:47
Data actualizarii: Joi 02 Octombrie 2014, 21:52

Steaua a pierdut meciul disputat pe terenul lui Dinamo Kiev, scor 1-3, dupa un meci in care ucraineinii au ratat alte cateva ocazii mari de gol.

Steaua a pierdut cea de-a doua partida din grupele Europa League, dupa un meci dezamagitor facut la Kiev. Desi a avut o sansa mare in prima repriza, cand Chipciu a scapat singur si a lovit bara, Dinamo a fost tot meciul in control, iar Kravets si Yarmolenko l-au invins pe Arlauskis.

Echipa lui Costel Galca nu a mai reusit sa combine ca in meciurile precedente si sa reuseasca sa aiba posesia in terenul advers, majoritatea mingilor gasindu-l pe Keseru in pozitii retrase.

Antrenorul Stelei a incercat sa schimbe din dinamica atacului in repriza secunda, atunci cand l-a scos pe Gabi Iancu, jucator cu o prestatie destul de stearsa, si l-a bagat pe Nicusor Stanciu.

Pustiul de 21 de ani a intrat, insa, si el slab in joc, iar Galca a luat o decizie surprinzatoare dupa doar 23 de minute. Introdus in minutul 58, Stanciu a fost scos de pe teren in minutul 82, acesta fiind inlocuit de Rusescu.

Mijlocasul Stelei a parut dezamagit, insa a gasit puterea sa bata palma cu antrenorul si cu colegii de pe banca.

Nicusor Stanciu traverseaza o forma destul de slaba in ultima perioada, acesta fiind de altfel luat "la bani marunti" de mai multi oameni de fotbal. Nu mai departe de saptamana trecuta, fostul stelist Basarab Panduru il critica pe tanarul mijlocas.

"Imi pare rau de Stanciu! Eu, unul, am crezut mult in el, dar vad ca pe zi ce trece are tot mai multe probleme. La un meci precum cel cu Berceni trebuie sa intri si sa arati ca poate omul sa se bazeze pe tine. Mi-e teama sa nu piarda echipa, atentie mare la ce spun!

Ai o mare problema atunci cand iti pierzi increderea! Parca nu-l mai vad pe teren, nu mai va curaj la el, sa ceara mingea, sa se duca, sa se zbata", spunea Panduru.

700 de mii de euro a platit Steaua pentru Stanciu, jucator care a bifat 23 de meciuri in tricoul ros-albastru doar in Liga I. Acesta a marcat de 5 ori in prima liga pentru echipa din Ghencea