Inca un nume de cosmar pentru Steaua: un atacant fantastic al lui Ajax si-a revenit dupa 6 luni de accidentare! A jucat ultimele 15 minute cu Vitesse si a dat 2 goluri!

ajax Europa League
Data publicarii: Sambata 02 Februarie 2013, 10:31
Data actualizarii: Sambata 02 Februarie 2013, 10:32

Cod ROSU duminica. ALB-ROSU!
►15:30 Venlo – Ajax in direct Sport.ro si Voyo.ro
►19:00 Anderlecht – Standard in direct Sport.ro si Voyo.ro

In timp ce Reghecampf cauta improvizatii pentru linia defensiva, Frank de Boer se gandeste ca are prea multi atacanti in lot.

Kolbein Sightorsson, atacantul islandez de 22 de ani al lui Ajax s-a refacut dupa o accidentare care l-a tinut jumatate de an in afara terenului.

Sightorsson a avut o revenire de gala in echipa lui Ajax. A intrat pe teren in ultimul sfert de ora al meciului din Cupa cu Vitesse si a reusit sa marcheze doua goluri, razbunad astfel infrangerea suferita in campionat, cand Ajax a pierdut cu 3-2, dupa ce a avut un avantaj de doua goluri. Ajax a castigat meciul din Cupa cu 4-0.

In conditiile in care Sightorsson va fi apt pentru dubla cu Steaua din Europa League, sistemul lui De Boer se va schimba - Siem de Jong va trece in linia mediala, iar islandezul isi va intra pe postul sau obisnuit, cel de atacant central.

Cum ar putea arata Ajax: Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind - De Jong, Schone, Eriksen - Boerrighter, Sightorsson, Fischer