Galca, dezamagit de un stelist: "Nu il putem astepta mereu pe el" Mai merita o sansa dupa dezastrul de la Kiev?

Costel Galca Steaua Europa League
Data publicarii: Vineri 03 Octombrie 2014, 07:25
Data actualizarii: Vineri 03 Octombrie 2014, 07:26

Dinamo Kiev 3-1 Steaua / Costel Galca e suparat pe Stanciu, pe care l-a tinut pe teren doar 23 de minute.

Stanciu a fost introdus in teren in minutul 56 in locul lui Iancu, dar nu l-a impresionat pe Galca, care a decis sa-l scoata si sa-l bage pe Rusescu in minutul 81. Raul a marcat in minutul 89 si i-a facut pe stelisti sa spere la egalare. Doar pentru un minut, pentru ca ucrainenii au marcat si s-a desprins.

Galca e dezamagit din cauza rezultatului, a arbitrajului si a lui Stanciu.

"Sunt suparat pe echipa pentru ca practic i-am bagat in joc pe adversari. Am jucat prea direct, trebuia sa o facem mult mai simplu. Ei ne-au asteptat sa gresim.

Si arbitrajul a influentat rezultatul, care oricum e prea dur. Au fost faulturi pe la spate, au fost faulturi care au influentat doua goluri.

Stanciu trebuie sa aiba atitudine. E la Steaua, nu il putem astepta mereu. Degeaba are calitati daca nu le foloseste. Sper sa ne luam revansa la Bucuresti.

Nu ma asteptam ca Tanase sa reziste tot meciul, a facut un meci bun", a spus Costel Galca la Dolce.