Fiorentina merge in sferturi la capatul unui meci nebun: Everton 2 - 0 Fiorentina (2-4 la penaltyuri)

Data publicarii: Joi 13 Martie 2008, 00:32
Data actualizarii: Joi 13 Martie 2008, 00:32
MUTU SI FIORENTINA MERG IN SFERTURILE CUPEI UEFA!

Fiorentina a reusit calificarea in sferturile Cupei UEFA, la capatul unei seri nebune. Cu Mutu accidentat, Everton a deschis scorul in minutul 16 prin Johnson, care a intrat pur si simplu cu mingea in poarta lui Frey. Englezii au atacat puternic pana la finalul primei reprize si au reusit sa mai inscrie o data, insa arbitrul a anulat golul pentru offside. In minutul 67, Artera a prins un sut puternic de la circa 20 de metri si l-a lasat spectator pe Frey. La finalul celor 90 de minute, Fiorentina era egala cu Everton, dupa 2-0 in tur. Eroul serii a fost insa Frey, care a aparat miraculos doua lovituri de la 11 metri si a dus Fiorentina in sferturile Cupei UEFA. Antrenorul Prandelli rasufla acum usurat si isi pune toate sperantele in Mutu, care cel mai probabil isi va reveni dupa accidentarea din meciul cu AS Roma si va juca in sferturi.