Cat noroc are? Vezi ce gol poate sa inventeze Inzaghi: Werder 1-1 Milan

Data publicarii: Miercuri 18 Februarie 2009, 23:38
Data actualizarii: Joi 19 Februarie 2009, 17:14
Milan a scos un egal foarte important in deplasarea de la Werder Bremen, iar Inzaghi a marcat un nou gol "clasic" pentru el... dar foarte greu de imaginat pentru alti atacanti.

Milan e favorita pentru calificarea in optimile Cupei UEFA, viitoarea Europa League, dupa ce a scos un 1-1 in Germania cu Werder Bremen, ocupanta locului 10 in Bundesliga.

Scorul a fost deschis de un gol norocos reusit de Inzaghi, care a reluat mingea cu capul in mana unui adversar in minutul 36, balonul a revenit la el, iar atacantul lui Milan nu l-a iertat pe Wiese si a marcat.

Cand lumea le era mai draga italienilor, nemtii de la Werder au lovit in minutul 84 prin Diego, iar partida s-a incheiat 1-1. Cu Beckham rezerva, iar Kaka si Pato ramasi in tribune, Ancelotti a preferat sa joace cu Ronaldinho, Seedorf, Pirlo si Inzaghi in atac.

Echipele de start:
Werder Bremen: Wiese, Fritz, Mertesacker, Naldo, Boenisch, Tziolis, Baumann, Ozil, Diego, Pizarro, Hugo Almeida
Rezerve:Vander, Jensen, Rosenberg, Harnik, Pasanen, Prodl, Niemeyer.

AC Milan: Dida, Bonera, Senderos, Favalli, Zambrotta, Flamini, Pirlo, Ambrosini, Seedorf, Ronaldinho, Inzaghi.
Rezerve: Abbiati, Maldini, Jankulovski, Darmian, Kaladze, Antonini, Beckham.

Mutu si Fiorentina joaca astazi de la 21:45 in 16-imile Cupei UEFA, viitoarea Europa League, intr-un meci transmis in direct de ProTV si www.protv.ro. Mutu vine dupa o tripla de senzatie in Italia, in meciul cu Genoa, incheiat 3-3.