TATARUSANU, Moti si Keseru, out din Europa League! DRAMA pentru Lucescu: A pierdut calificarea in PRELUNGIRI: ZENIT 3-1 Anderlecht! Lyon a batut cu 7-1!

00:42 24 Feb
Se stie si ultima echipa calificata: CELTA bate cu 2-0 si trece dupa prelungiri de Sahtior! Maine, la 14:00, in direct la Sport.ro, e tragerea la sorti!

00:09 24 Feb
00:06 24 Feb
Rezultatele finale din meciurile care au inceput la 10! Fiorentina, OUT! Tottenham, OUT! Prelungiri la Sahtior - Celta si show total in Lyon - Alkmaar!

23:34 23 Feb
Tottenham inscrie in 10 si conduce cu 2-1! Mai are nevoie de un gol pentru calificare!

23:33 23 Feb
2-4 Gladbach! Cosmar pentru Tatarusanu!

23:22 23 Feb
INCREDIBIL! Stindl, hat-trick in 11 minute! Gladbach are 3-2, dupa ce a fost condusa cu 2-0! La acest scor e calificata!

23:16 23 Feb
Revenire senzationala pentru Gladbach la Firenze! Stindl a marcat in finalul primei reprize, apoi in startul celei de-a doua! 2-2!

23:14 23 Feb
Atac incredibil al lui Dele Ali asupra unui adversar. Tottenham joaca in 10 din minutul 39!

22:59 23 Feb
Rezultatele meciurilor de la 10 dupa 45 de minute:

22:43 23 Feb
2-0 la Florenta! Borja Valero a marcat! 3-0 la general contra lui Monchengladbach!

22:42 23 Feb
Continua spectacolul in Lyon - Alkmaaar! 4-1!

22:35 23 Feb
Show total la Lyon! E 3-1 pentru OL dupa 30 de minute!

22:28 23 Feb
Poloz deschide scorul pentru Rostov la Praga!

Surpriza la Londra! Gent egaleaza! 1-1!

22:27 23 Feb
Lyon a rezolvat in 20 de minute meciul cu Alkmaar! 2-0!

22:26 23 Feb
Kalinic a inscris pentru Fiorentina! 1-0!

22:17 23 Feb
Tottenham face 1-1 la general in fata lui Gent! A marcat Eriksen!

Dupa 10 minute, doar Lyon a reusit sa marcheze in meciurile care au inceput al 10! Stam cu ochii pe Copenhaga - Ludogorets, unde Moti si Keseru sunt titulari pentru campioana Bulgariei, dar si pe Fiorentina - Gladbach. Apara Tatarusanu! :)

Vatajelu e rezerva, la fel ca Prepelita, in Sparta - Rostov!

21:59 23 Feb
Rezultatele finale pentru meciurile care au inceput la 6 si 8:

21:54 23 Feb
Incredibil! Anderlecht inscrie in minutul 90 si se califica! Zenit - Anderlecht se termina 3-1! Drama pentru Lucescu!

21:29 23 Feb
Dzyuba face 2-0 pentru Zenit! Se egaleaza scorul din tur! La acest rezultat sunt prelungiri la St. Petersburg. Stanciu a fost inlocuit imediat dupa gol!

21:23 23 Feb
Tony, fostul atacant de la U Cluj si Petrolul, a marcat pe terenul lui Besiktas!

21:20 23 Feb
Show de lumini la Amsterdam inaintea meciului cu Legia din seara asta.
21:19 23 Feb
Ajax are 1-0 cu Legia!

21:18 23 Feb
Surpriza in Cipru! APOEL are 2-0 cu Bilbao!
20:43 23 Feb
Besiktas conduce cu Beer Sheva! Aboubakar inscrie!

Villarreal are 1-0 la Roma! Borrea a marcat!

20:41 23 Feb
GOL ZENIT! Artificiile dinaintea partidei n-au venit degeaba. :) Giuliano a marcat dupa 24 de minute.

19:55 23 Feb
Ovidiu Hoban e titular pentru Hapoel Beer Sheva in meciul cu Besiktas, de la Istanbul! Turcii au batut in Israel cu 3-1.

19:52 23 Feb
Unul dintre meciurile mari care incep la 8: Roma - Villarreal.

19:51 23 Feb

Olympiakos a batut-o cu 3-0 la Ankara, pe Osmanli! Rusescu n-a jucat niciun minut pentru turci.

19:42 23 Feb
Nicusor Stanciu si Alex Chipciu incep in prima echipa jocul cu Zenit. In tur, Anderlecht a invins-o cu 2-0 echipa lui Mircea Lucescu.

18:22 23 Feb
Acum se joaca Osmanlispor - Olympiakos. In tur a fost 0-0!

De la 8 incep alte meciuri tari in Europa League:

18:50 22 Feb

FENER 1-1 KRASNODAR, rusii se califica cu 2-1 la general
0-1, min 7: Smolov
1-1, min 41: Souza

18:49 22 Feb

ST. ETIENNE 0-1 MANCHESTER UNITED, echipa lui Mourinho merge mai departe cu 4-0 la general
0-1, min 17: Mkhitaryan

18:48 22 Feb

SCHALKE 1-1 PAOK, nemtii se califica in optimi cu 4-1 la general
1-0, min 23: Schoepf
1-1, min 25: Nastasic (autogol)

17:46 22 Feb