Dinamo Kiev 2-0 Rio Ave, Celtic 1-3 Salzburg! Chiriches, Tatarusanu si Rat au castigat, Doian a facut egal! Toate rezultatele:

23:44 27 Nov

Meciuri frumoase intre Villarreal - Gladbach si Estoril - PSV. Toate rezultatele

23:43 27 Nov

Eh, si tocmai ce spuneam ca nu reuseste sa inscrie :)

Tottenham marcheaza in minutul 49 prin francezul Stambouli

23:20 27 Nov

Meciurile s-au reluat. Am stat putin cu ochii pe Tottenham. Nu neaprat ca sa vedem ce face Chiriches, dar ca nu cumva sa mai apara fani pe teren :))

Glumim, bineinteles. Tottenham domina categoric meciul, dar nu reuseste sa inscrie

23:15 27 Nov

Toate rezultatele la pauza

23:10 27 Nov

Selfie si cu Erik Lamela :))

Intre timp, meciul s-a reluat. Scorul la pauza este 0-0!

22:48 27 Nov

E nebunie in Tottenham - Partizan, unde meciul a fost intrerupt de arbitru! Cativa fani au invatat terenul de trei ori in cateva minute! Unul a vrut sa-si faca selfie cu fotbalistii lui Spurs :)

22:44 27 Nov

Meciuri si rezultate cu adevarat interesante in Europa League!

Celtic a redus din diferenta pe teren propriu prin Johansen.

Zurich a intors scorul impotriva echipei lui Andone si conduce cu 2-1, in timp ce Saint Etienne e doar la egalitate cu azerii de la Qarabag, scor 1-1.

Rezultatele LIVE

22:33 27 Nov

O surpriza vine de la Milano, acolo unde Inter este condusa de Dnipro! Ruslan Rotan a deschis scorul in minutul 16. Romanul Alexandru Vlad e titular la ucrainieni!

22:32 27 Nov

Echipa lui Ioan Andone deschide scorul la Zurich! Apollon Limassol marcheaza prin brazilianul Farley Rosa si in acest moment poate spera la calificare. Totul depinde insa de rezultatul meciului Villarreal - Monchengladbach, dar si de duelul direct din ultima etapa

22:24 27 Nov

GOL Salzburg! Acelasi Alan face 2-0 in minutul 13, dupa o pasa a lui Andre Ramalho! Austriecii domina inceputul de meci, Celtic nu a avut nici macar un sut spre poarta!

Salzburg a avut 3 cornere si 6 lovituri libere din jurul careului advers, Celtic nu a avut nicio lovitura de la colt!

22:19 27 Nov

Gol Salzburg! Se deschide scorul in grupa Astrei! Austriecii au 1-0 pe Celtic Park, dupa golul marcat de brazilianul Alan! Iata si echipele

21:59 27 Nov

Ne mutam putin atentia catre Londra, acolo unde Chiriches e titular in Tottenham - Partizan. Romanul a facut un meci foarte bun in ultima etapa de campionat, astfel ca a fost recompensat de antrenorul Mauricio Pocchetino.

Echipele
Tottenham: Lloris - Naughton, Chiriches, Vertonghen, Davies, Stambouli, Dembele, Lennon, Paulinho, Lamela, Soldado
Partizan:
Lukec, Ilic, Cirkovic, Stankovic, Volkov, Ninkovic, Markovic, Ilic, Lazovic, Skuletic, Grbic

21:56 27 Nov

Rezultatele finale ale meciurilor incepute la ora 20:00. Dinamo Kiev a castigat cu 2-0 meciul cu Rio Ave si s-a calificat mai departe. Aalborg a invins Steaua cu 1-0, iar campioana Romaniei depinde de jocul rezultatelor in ultima etapa.

Ciprian Tatarusanu si Razvan Rat si-au trecut si ei doua victorii in cont, cu Guingamp si Dinamo Minsk. Fostul portar al Stelei a incasat primul gol la Fiorentina!

21:38 27 Nov

UPDATE rezultate! Everton a facut si ea 2-0 la Wolfsburg, gratie golului marcat de Kevin Mirallas

*INFO Mirallas este unul dintre cei mai eficienti jucatori din Europa League

21:35 27 Nov

*GOL si pentru Dinamo Kiev! Ucrainienii fac 2-0 prin Miguel Veloso, iar soarta Stelei se complica drastic!

Steaua trebuie sa invinga Dinamo Kiev, iar Aalborg sa piarda la Rio Ave!

21:32 27 Nov

*GOL Aalborg! Danezii deschid scorul dupa o greseala mare a lui Papp, care a alunecat fix in fata unui atacant advers! Toate fazele sunt AICI

21:12 27 Nov

*GOL Dinamo Kiev! Ucrainienii deschid scorul in minutul 53 prin olandezul Jermain Lens si au in acest moment 12 puncte!

Iata toate rezultatele LIVE

21:10 27 Nov

Si daca tot vorbeam de meciul de la Wolfsburg. Everton a deschis scorul pe Volkswagen Arena prin Romelu Lukaku, in minutul 43, dupa o pasa a conationalului Mirallas.

Echipele

Wolfsburg: Benaglio - Vieirinha, Naldo, Knoche, Schafer - Malanda, Luiz Gustavo - De Bryune, hunt, Perisic - Bendtner
 Everton: Howard - Hibbert, Jagielka, Distin, Garbutt - McCarthy, Besic - McGeady, Eto'o, Mirallas - Lukaku

21:08 27 Nov

Final la Krasnodar, acolo unde Lille a reusit pana la urma sa scoata un egal. Francezii au egalat in minutul 79 prin Nolan Roux, dar continua sa aiba sansa a treia la calificare.

20:34 27 Nov

O prima jumatate de ora extrem de disputata la Aalborg - Steaua. Stelistii au avut cateva ocazii bune, dar nu au reusit sa inscrie.
Meciul poate fi urmarit AICI

20:19 27 Nov

Meciul dintre Dinamo Moscova si Panathinaikos s-a incheiat cu victoria rusilor, scor 2-1. Dinamo are astfel maximum de puncte, 15, in timp ce grecii au ramas doar cu unul

Clasamentul grupei E in acest moment, cand PSV si Estoril au un meci mai putin

1. Dinamo Moscova 15p
2. PSV 7p
3. Estoril 3p
4. Panathinaikos 1p

20:17 27 Nov

Inceput tare al echipei lui Ciprian Tatarusanu! Fiorentina are deja 2-0 la Guingamp, si e doar minutul 15! Italienii au marcat prin Marko Marin (min 6) si Babacar (min 13).

De asemenea, s-a marcat si la Lokeren - Legia. Belgienii conduc cu 1-0.

Slovan Bratislava - Young Boys este 1-1

19:45 27 Nov

Intre timp, rusii de la FK Krasnodar au deschis si ei scorul cu Lille. Brazilianul Ari a marcat in minutul 35, intr-un meci care se joaca la o temperatura cat de cat acceptabila pentru aceasta perioada in Rusia.

La Krasnodar sunt 2 grade Celsius

19:44 27 Nov

Avem si doi romani titulari in meciurile care incep la ora 20:00

Tatarusanu apara poarta Fiorentinei in deplasarea de la Guingamp, iar Razvan Rat e trimis din primul minut la Minsk

Echipele de start pentru Guingamp - Fiorentina

Guingamp: Lossl - Jacobsen, Kerbrat, Sorbon, Sankoh - Mathis, Yatabare, Diallo, Pied, Beauvue - Marveaux
Rezerve: Angoua, Baca, Schwartz, Sankhare, Mandanne, Guichard, Giresse

Fiorentina: Tatarusanu - Richards, Tomovic, Basanta - Kurtic, Badelk, Lazzari, Aquilani, Vargas - Babacar, Marko Marin
Rezerve: Neto, Savic, Marcos Alonso, G. Mancini, Ilicic, Borja Valero, Cuadrado

Echipele de start si la Dinamo Minsk - PAOK Salonic
Dinamo Minsk: Ignatovich - Karpovich, Kontsevoy, Palitsevich, Veretilo - Nikolic, Simovic - Adamovic, Udoji, Stasevich - Dja Djedje
Rezerve: Voronkov, Molosh, Bykov, Diomande, Zaleski, Yarotski, Gutor

PAOK: Glykos - Skondras, Miguel Vitor, Katsikas, Razvan Rat - Tziolis, Kace - Salpingidis, Pereyra, Tzandaris - Athanasiadis
Rezerve: Itandje, Tzavellas, Golasa, Papadopoulos, Spyropoulos, Marteen Mertens, Kitsiou

19:39 27 Nov

Suntem cu ochii si pe meciul adversarelor Stelei din grupa J. Dinamo Kiev primeste vizita portughezilor de la Rio Ave

Echipele de start
Dinamo Kiev: Shovkovsky - Danilo Silva, Burda, Khacheridi, Vida - Sydorchuk, Ryblka - Yarmolenko, Belhanda, Lens - Kravets
Rezerve: Rybka, Husyev, Kalitvintsev, Bezus, Miguel Veloso, Mbokani, Teodorczyk

Rio Ave: Ederson Moraes - Lionn, Vilas Boas, Roderick, Tiago Pinto - Pedro Moreira, Luis Gustavo - Boateng, Renan, Del Valle - Ahmed Hassan
Rezerve: Cassio, Diego Lopes, Nuno Lopes, Ukra, Jebor, Marcelo, Esmael Goncalves

19:28 27 Nov

Primele meciuri ale zilei se disputa, bineinteles, in est. Dinamo Moscova - Panathinaikos si Krasnodar - Lille au inceput la orele 18:00, respectiv 19:00

Dinamo conduce in acest moment cu 2-1 Panathinaikos, dupa ce grecii au avut 1-0.

Golurile au fost marcate de Vainqueur si Ionov, pentru Dinamo, respectiv Berg, pentru Pao.

19:19 27 Nov

*INFO | Echipa Stelei, precum si toate fazele meciului, vor putea fi urmarite AICI

O alta informatie interesanta este data de faptul ca Steaua are in acest moment doi fotbalisti intre primii 10 marcatori din Europa League. Din pacate, Raul Rusescu nu va putea evolua. Acesta a marcat 5 goluri pana acum.

In schimb, Claudiu Keseru are sansa de a deveni cel mai bun marcator al competitiei. Acesta este la un gol in spatele lui Harry Kane (Tottenham), Lafata (Sparta Praga) si Jonathan Soriano (Salzburg).

19:18 27 Nov

Grupa A

Meciurile zilei
22:05 Villarreal - Borussia Monchengladbach
22:05 FC Zurich - Apollon Limassol

*la Apollon Limassol activeaza in acest moment romanii Ioan Andone si Nicolae Grigore

22:05 Asteras Tripolis - Besiktas

*Romania are doi reprezentanti in aceasta grupa. Vlad Chiriches este anuntat titular la Tottenham, in timp ce Dorin Goian nu va puotea juca pentru Asteras, fiind accidentat

300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”