Cei mai periculosi oameni pentru Steaua in Europa: cum au reusit elvetienii prima victorie in 5 meciuri!

Data publicarii: Luni 16 August 2010, 12:00
Data actualizarii: Luni 16 August 2010, 12:03

Joi, 19 august, 20:45 Steaua - Grasshopper in Europa League LIVE VIDEO la PRO TV  si www.sport.ro!

Victoria impotriva formatiei St. Gall reprezinta primul succes al echipei Grasshopper Zurich in sezonul 2010/2011 al campionatului Elvetiei.

Grasshopper Zurich, adversara Stelei in play-off-ul Ligii Europa, a invins, scor 2-1 (1-1), duminica, in deplasare, formatia FC St. Gall!

Pentru Grasshopper au marcat Salatici, in minutul 3, si Toko, minutul 64, in timp ce pentru gazde a marcat Schenkel, in minutul 20.

Antrenorul echipei Grasshopper Zurich, Ciriaco Sforza, a folosit urmatorea echipa: 1. Konig - 3. Menezes, 4. Vallori, 6. Smiljanici, 2. Voser - 35. Salatici - 9. Lang, 15. Cabanas (14. Hajrovici 90+2) , 28. Toko (5. Colina '69), 31. Zuber - 11. Renella (7. Innocent Emeghara '74).

Dupa victoria cu formatia St. Gall, Grasshopper Zurich a parasit ultimul loc al clasamentului in Elvetia, ocupand acum pozitia a opta.

Primul meci al dublei manse dintre Steaua si Grasshopper Zurich, din play-off-ul Ligii Europa, se va disputa joi, la Bucuresti. Returul este programat la 26 august, la Zurich.