FOTO ȘI VIDEO Cum a fost surprins Erik ten Hag în timpul meciului din Europa League. Fanii nu s-au putut abține: "Vrea șapte!"

Europa League Betis Sevilla Erik ten Hag Manchester United Europa League
Data publicarii: Vineri 10 Martie 2023, 10:34
Data actualizarii: Vineri 10 Martie 2023, 10:47

Manchester United a avut o evoluție spectaculoasă în manșa tur a optimilor din Europa League.

Manchester United a făcut un pas important spre sferturile de finală ale competiției, după ce s-a impus cu 4-1 în fața celor de la Betis Sevilla, pe Old Trafford, într-un meci din prima manşă a optimilor de finală.

Manchester United, care cucerit trofeul în 2017, a deschis scorul prin Marcus Rashford (minutul 6), dar andaluzii au egalat prin Ayoze Perez (minutul 32). ''Diavolii roşii'' au înscris de trei ori după pauză, prin Antony (minutul 52), Bruno Fernandes (minutul 58) şi Wout Weghorst (minutul 83).

Manchester United - Betis 4-1 (Primul gol marcat de Wout Weghorst pentru „diavoli”) pe www.sport.ro

Erik ten Hag, ținta ironiilor suporterilor lui Manchester United

Camerele de filmat l-au surprins pe tehnicianul "diavolilor roșii" în timp ce le arăta jucătorilor un semn cu trei degete ridicate.

Dacă semnul probabil a reprezentat o indicație tactică, suporterii lui United nu au ezitat să-l ironizeze pe antrenor, comentând că acesta le-a cerut jucătorilor să mai marcheze de trei ori, ca să 'compenseze' cele șapte goluri primite de la Liverpool, în meciul de campionat.

"Le spune să mai dea trei goluri", "Lol, ten Hag vrea șapte goluri" sunt câteva dintre reacțiile apărute pe rețelele de socializare.