VIDEO Ce note au primit David de Gea și Harry Maguire de la Manchester United după gafele incredibile din dezastrul cu Sevilla

david de gea Harry Maguire Manchester United Sevilla Youssef En-Nesyri Europa League
Data publicarii: Vineri 21 Aprilie 2023, 08:45
Data actualizarii: Vineri 21 Aprilie 2023, 08:55

Manchester United a fost eliminată de Sevilla în sferturile Europa League după 2-2 în tur și 0-3 în retur.

Cu David de Gea și Harry Maguire catastrofali, Machester United a a fost eliminată de Sevilla în sferturile Europa League după 2-2 în tur și 0-3 în retur.

A doua manșă, în care pentru spanioli au înscris Youssef En-Nesyri (8 și 81) și Loic Bade (47), a fost un dezastru pentru ”Diavolii Roșii”.

David de Gea, portarul care a făcut o eroare uluitoare la ultimul gol marcat de Sevilla, a primit nota 1 (din 10!) de la Goal.com:

”David de Gea și-a păstrat cel mai groaznic moment la final”

”Nu l-a iertat pe coechipierul Maguire, pasându-i acestuia în momentele tensionate de la începutul meciului.

Vinovat la al doilea gol, când mingea a trecut peste el din cauza unei sărituri făcute aiurea, și-a păstrat, totuși, cel mai groaznic moment la final, când i-a pasat lui Youssef En-Nesyri.

Una dintre cele mai proaste prestații ale sale în cei 12 ani petrecuți la club”.

Harry Maguire ”a fost șubred tot meciul”

Cu Harry Maguire, cei de la Goal.com au fost ceva mai indulgenți, așa că fundașul a primit nota 3: ”A fost șubred tot meciul”.

La final, antrenorul Erik ten Hag s-a luat cu mâinile de cap: ”Nu am fost deloc calmi, nu am reușit să învingem pressing-ul adversarilor, care au arătat mai multă pasiune, mai multă dorință”.