CAM ASHA arata dezastrul: Maccabi 5-0 Steaua! Steaua a terminat in 9, Becali a plecat de la stadion! Vezi aici rezumatul!

Data publicarii: Joi 20 Octombrie 2011, 21:49
Data actualizarii: Joi 20 Octombrie 2011, 23:16

Ilie Stan a dat-o rau de tot in bara la primul meci din Europa. Steaua s-a facut de ras in Israel si are sanse mici de calificare in primavara europeana

Maccabi: Saranov - Meshumar, Buliat, Dgani, Twatha - Tamir Cohen, Yahaya - Katan, Golasa, Vered - Amasha.
Rezerve: Davidovich, Yampolsky, Dvalishvili, Boccoli, Azriel, Ali Osman, Turgeman

Steaua: Stanca - Martinovici, Geraldo, Iliev, Latovlevici - Bourceanu, Bicfalvi - M. Costea, Tatu, Fl. Costea - Nikolici.
Rezerve: Cojocaru, Radut, Prepelita, V. Lupu, Rosu, Mustata, Rusescu

CLASAMENT: Schalke 7p, Maccabi 6p, Steaua 2p, Larnaca 1p

FAZELE MECIULUI:

'79: GOL MACCABI: Vered inscrie. Ilie Stan este impietrit pe banca!

'77: «» Iese Tatu, intra Rosu

'75: Gigi Becali s-a ridicat de la loja, a aplaudat in picioare suporterii de la Tribuna 1 si apoi a plecat de la meci

'72: GOL MACCABI: Twatha, bara-gol de la 20 de metri; Stanca a fost spectator la acest sut

'71: «» Iese Amasha, intra Boccoli

'67: «» Iese Mihai Costea, intra Mustata

'66: «» Iese Katan, intra Turgeman

'64: Katan rateaza penalty-ul! Sutul lui a lovit transversala portii lui Stanca

'63: ... Iliev il faulteaza pe Amasha in careu si este eliminat. Penalty pentru Maccabi

'60: «» Iese Tamir Cohen, intra Azriel

Mircea Radulescu, la pauza: "Asta e un meci prost pregatit. Dar daca folosesti patru atacanti cu cine te mai aperi? Steaua era vulnerabila, dar Ilie Stan a facut-o si mai vulnerabila. Nu sunt dezamagit numai de Ilie Stan, ci de tot staful tehnic." (gsptv)

Citeste povestea jucatorului care a ingropat Steaua in prima repriza: are legaturi cu grupari teroriste!

'49: «» Iese Florin Costea, intra Rusescu

'47: Actiune buna a lui Tatu, incheiata cu sutul imprecis al lui Mihai Costea

'45: PAUZA! 45 de minute de cosmar pentru echipa lui Ilie Stan! Chiar daca au inceput intr-o formula ultraofensiva, stelistii nu au contat in atac, pentru ca au fost rupti la mijloc. Bourceanu si Bicfalvi nu au construit nimic, iar apararea nu a contat la actiunile israelienilor. Stan trebuie sa schimbe urgent ceva; este foarte probabil sa ii vedem in a doua repriza pe Prepelita si Radut, in conditiile in care Bicfalvi a fost eliminat! Amasha a fost personajul principal al primei reprize - a marcat doua goluri si a scos un penalty;

'43: Katan primeste mingea la coltul scurt, dar rateaza incredibil din 5 metri

'40: AEK Larnaca 0-3 Schalke (Howedes)

'39: GOL MACCABI: Katan transforma lovitura de la 11 metri

'38: ... Amasha scapa singur spre poarta lui Stanca, Bicfalvi il faulteaza din spate in careu. Penalty pentru Maccabi, cartonas rosu pentru Bicfalvi

'35: AEK Larnaca 0-2 Schalke (Huntelaar)

'34: Tatu face o cursa de 20 de metri cu mingea la picior, dar se impiedica in momentul sutului

'30: Steaua a inceput foarte slab aceasta partida. Defensiva este practic inexistenta la actiunile israelienilor, iar mijlocasii nu au gasit pana acum nicio solutie de constructie. Bouceanu a gresit mai multe pase simple, Florin Costea nu s-a vazut deloc.

'27: Centrare foarte periculoasa de pe partea stanga, Amasha este la un pas sa reia in poarta lui Stanca

'23: AEK Larnaca 0-1 Schalke (Holtby)

'23: ... Latovlevici vede galbenul pentru un fault

'21: Cea mai mare ocazie a stelistilor. Tatu reia cu capul din 10 metri, mingea loveste bara

'20: GOL MACCABI: Stelistii sunt inexistenti in defensiva; Israelienii fac ce vor in careul lui Stanca; Amasha inscrie din foarfeca

'17: Nikolici se resimte dupa o intrare dura a lui Tamir Cohen

'12: Stelistii dau semne mari de slabiciune in aparare. Maccabi a trecut pe langa al doilea gol. Katan a primit mingea intr-o pozitie ideala, dar sutul sau a trecut putin pe langa poarta

Meme Stoica, inainte de meci: "Toata lumea zice de Amasha, dar trebuie atentie mai mare la Dvalishvili daca joaca, e foarte periculos. Nu e rapid, dar e inteligent."

'10: GOL MACCABI: Apararea Stelei este facuta sah-mat! Amasha primeste la limita ofsaidului, patrunde in careu si il executa pe Stanca cu un sut plasat

INFO: Cel mai bun rezultatat al israelienilor in cupele europene a fost obtinut in 2002: Maccabi 3-0 Manchester United (Liga Campionilor)

'3: Mihai Costea are prima actiune; centrarea lui este deviata in corner

'1: A inceput partida. Tribunele stadionului din Haifa sunt pline

UPDATE 18.55:
Becali pare sa fi avut un soc odata cu vizita la locurile sfinte din Israel. De la "nu pot sa tin decat cu Steaua in Europa", patronul Stelei a trecut la "Sa fie bine pentru toata lumea. Batem si noi, bate si Rapid, bate si Vaslui! Asa cred eu ca se va termina seara asta de Europa League!"

Steaua lupta pentru calificarea in primavara UEFA Europa League cu Maccabi Haifa. Meciul poate fi vizionat pe VOYO.ro contra cost, la doar 1.5 Euro. Tot ce trebuie sa faci este sa ai cont si sa cumperi produsul ! Bucurati-va de fotbal si Let's Voyo! Aceasta transmisie este disponibila doar utilizatorilor Voyo aflati pe teritoriul Romaniei !