Becali: "Ilie Stan e FRICOS! Tatarusanu DOARME, Nikolici e in plus pe teren!" Ce schimbari a ORDONAT la returul cu Twente

Gigi Becali Steaua twente Europa League
Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2012, 00:08
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2012, 00:28

Gigi Becali e nemultumit de echipa lui Ilie Stan si a cerut schimbari masive pentru retur. Patru schimbari ar putea avea Steaua in echipa de start de peste o saptamana!

"In prima repriza am luptat foarte bine, am avut si cateva ocazii. Dar le-am avut pe daruire, nu pe valoare. Noi am jucat cu doi mijlocasi inchizatori, n-am avut combinatii.

Ilie a gresit cand l-a pus pe Dananae pe drapta. Nu aveam atac. Ori Machado, ori Tibi Balan trebuiau pusi pe foaie. Ilie zice ca Steaua vrea sa joace, dar asa cum o faci tu cu frica nu poate sa joace. I-a fost frica sa nu ia gol, il inteleg si pe el. Dar nu poti sa dai. In a doua repriza s-a inviorat jocul, dar nu poti doar cu Tatu.

Nikolici a fost in plus pe teren. Cand mai ai si un portar ca Tatarusanu, care ia un gol asa... Nu putea sa fie 0-0? A gresit si Prepelita la centrul, Tatarusanu a dormit. Calificarea nu e pierduta. Nu ne putem pierde sperantele la 0-1.

Tatarusanu e asa dintotdeauna, nu stiu care e situatia, nu se concentreaza bine. Nu sta concentrat. Ce cauta el acolo? Nu inteleg! Ditamai portarul de 2m sa iei scarita, mai mare rusinea! Cateodata doarme, asta e defectul lui. E portar bun, dar il apuca somnul in poarta. Mie imi place mai mult de Stanca, dar e treaba lui Ilie. Acuma, dupa greseala asta l-as baga pe Stanca", a declarat Gigi Becali la Sport.ro.