Momente DRAMATICE pentru Prepelita! A GAFAT INCREDIBIL la golul lui Twente si a fost scos de pe teren de Stan! VIDEO

Europa League Andrei Prepelita Steaua twente Europa League
Data publicarii: Joi 16 Februarie 2012, 23:32
Data actualizarii: Joi 16 Februarie 2012, 23:57

Andrei Prepelita a fost titular in locul lui Bourceanu cu Twente si a gresit incredibil la golul lui Ola John.

Steaua a inceput entuziast cu Twente, a avut mai multe ocazii de gol in prima repriza, insa totul s-a naruit in minutul 52 cand Ola John a scapat singur spre poarta lui Tatarusanu si l-a lobat elegant pe portarul Stelei pentru 1-0.

Principalul vinovat pentru deschiderea de scor este Andrei Prepelita, care a luftat incredibil la centrul terenului si a permis ca mingea sa ajunga la OIa John, marcatorul olandezilor. Cateva minute mai tarziu, Prepelita a fost inlocuit de Ilie Stan cu Florin Costea iar intreg stadionul l-a fluierat.