"Ba, unde te crezi aici?" Dan Petrescu a DAT DE PAMANT cu un jucator de MILIOANE de euro! Vezi ce l-a scos din minti pe Bursuc:

Dan Petrescu Dinamo Moscova Europa League UEFA Zvjezdan Misimovic Europa League
Data publicarii: Miercuri 22 August 2012, 22:45
Data actualizarii: Miercuri 22 August 2012, 22:52

Echipa lui SuperDan a pierdut meciul din deplasarea de la Stuttgart, dar nu infrangerea l-a suparat pe antrenor, ci gestul stupid al unui jucator.

Dan Petrescu a debutat in aceasta seara pe banca celor de la Dinamo Moscova, fara succes insa, echipa sa pierzand cu scorul de 2-0 in fata celor de la Vfb Stuttgart.

Rusii au inregistrat al saselea meci fara victorie, iar atmosfera din vestiarul echipei pare sa fie extrem de aproape de o implozie.

Bursucul va avea foarte mult de tras ca sa poata readuce echipa pe linia de plutire, iar cel mai greu ii va fi sa restabileasca ordinea in vestiar, lucru extrem de greu cand ai jucatori precum Kuranyi sau Misimovic.

Acelasi Misimovic i-a creat probleme si in aceasta seara, dupa ce a indraznit sa isi bata joc de o minge in minutul 38, desi facuse o prima repriza extrem de modesta. Bosniacul a fost schimbat imediat, parasind terenul, vizibil nemultumit.

Nu este prima iesire de acest gen a mijlocasului central, fiind binecunoscut faptul ca acesta a fost dat afara chiar de Gica Hagi, pe vremea cand o antrena pe Galatasaray.