Au condus Borussia Dortmund cu 3-0 in minutul 22, dar au trait cel mai mare cosmar! Norvegienii de la Odd, in genunchi la finalul meciului

Borussia Dortmund Europa League Odd Europa League
Data publicarii: Joi 20 August 2015, 23:18
Data actualizarii: Joi 20 August 2015, 23:26

Meci absolut nebun in Play Off-ul Europa League, in Norvegia. Odd Ballklubb a condus Borussia Dortmund cu 3-0 in minutul 22, dar finalul i-a regasit pe jucatorii gazdelor in genunchi.

Borussia Dortmund a castigat la capatul unui meci SF cu Odd Ballklubb. Echipa lui Thomas Tuchel a fost condusa cu 3-0 de norvegieni in minutul 22, gratie reusitelor bifate de Samuelsen (minutul 2), Nordkvelle (20) si Ruud (22), insa a revenit fantastic pe tabela si a castigat.

Fosta campioana a Germaniei si finalista a Ligii Campionilor a luat o optiune importanta pentru calificarea in grupele Europa League, dupa ce a reusit sa remonteze dezavantajul de 3 goluri si sa castige meciul de pe Skagerak Arena, din Skien.

Aubameyang, de doua ori, in minutele 34 si 76, Kagawa (47) si Mkhitaryan (85) au marcat pentru nemti.