Scandal in Suedia dupa meciul cu Romania! Vedeta nordicilor a plecat din cantonament imediat dupa partida si s-ar putea sa nu mai fie convocat! Ce s-a intamplat

suedia romania rezultat suedia romania suedia romania preliminarii euro 2020 EURO Scandal in Suedia dupa meciul cu Romania! Vedeta nordicilor a plecat din cantonament imediat dupa partida si s-ar putea sa nu mai fie convocat! Ce s-a intamplat
Data publicarii: Duminica 24 Martie 2019, 11:31
Data actualizarii: Duminica 24 Martie 2019, 11:39

Suedia 2-1 Romania. Nationala a jucat doar in repriza a doua, dar nu a putut compensa greselile din prima parte. Keseru a marcat unicul gol. TOATE FAZELE VIDEO AICI

Suedia a castigat meciul cu Romania, scor 2-1, partida de debut din preliminariile pentru EURO 2020, insa suedezii se confrunta cu un scandal de proportii.

Emil Forsberg, vedeta nordicilor si cel mai bine cotat jucator al Suediei, a fost extrem de nemultumit de faptul ca a fost schimbat in minutul 68 si a declasat un adevarat scandal. Mai intai, Forsberg nici macar nu s-a uitat la selectionerul suedez in momentul schimbarii, iar apoi a refuzat sa stea de vorba cu presa.

Conform jurnalistilor suedezi, Forsberg a plecat deja din cantonamentul echipei si sunt sanse mari ca el sa nu mai fie convocat pentru urmatoarele meciuri din aceasta campanie de calificare.

"L-am folosit o ora pe Emil Forsberg, pentru ca in ultimele 6 luni a jucat 60 de minute intr-un singur meci. Am considerat ca nu poate face fata si am decis sa-l schimb. L-am introdus pe Gustav ca sa echilibram meciul, pentru a putea sa preluam din nou conducerea jocului. Asta a fost decizia mea",
a incercat sa explice situatia selectionerul Janne Andersson.