Diego Costa a spart gheata dupa 514 minute in tricoul Spaniei! A ratat insa o ocazie incredibila singur cu portarul VIDEO

Diego Costa Chelsea Spania Preliminarii EURO 2016
Data publicarii: Luni 13 Octombrie 2014, 09:40
Data actualizarii: Luni 13 Octombrie 2014, 09:48

Golgheter in Premier League cu 9 goluri in 7 meciuri, Diego Costa a reusit sa inscrie si primul gol la echipa nationala.

Luxemburg 0-4 Spania / De 7 meciuri a avut nevoie Diego Costa pentru a inscrie primul gol pentru echipa nationala a Spaniei. Atacantul naturalizat a ratat insa mai multe ocazii in meciul contra celor din Luxemburg. Cea mai mare oportunitate a venit in prima repriza.

Ramas singur cu portarul Joubert, Diego Costa a trimis aiurea, mingea ducandu-se la cativa metri pe langa poarta!

VEZI AICI RATATEA LUI DIEGO COSTA

Pana la urma, Diego Costa a marcat in minutul 69 pentru 3-0 la o faza la care mingea a ajuns norocos la el. David Silva (27), Alcacer (42) si Bernat (88) au marcat celelalte goluri ale Spaniei.

Campioana europeana en-titre este pe locul 2 in grupa dupa Slovacia, cea care are 9 puncte din primele 3 partide. Spania e la egalitate de puncte cu Ucraina, avand insa un golaveraj superior.