Nu ne-am putut razbuna! Bulgaria 1 - 0 Romania!

Data publicarii: Sambata 17 Noiembrie 2007, 20:35
Data actualizarii: Sambata 17 Noiembrie 2007, 20:35
N-A IESIT SCHEMA LUI PITI: BULGARIA 1 - 0 ROMANIA

Romania a suferit prima infrangere din campania de calificare pentru EURO 2008, 0-1 in Bulgaria. Ce n-au reusit olandezii nici la Rotteram nici la Bucuresti, au reusit "castravetii" de la Sud de Dunare.

"Tiganii, tiganii!" - asa au fost primiti romanii pe stadion la Sofia! Injurati de putinii fani bulgari,  romanii nu s-au putut razbuna pe teren! Bulgarii Trica si Petre, dar si Marica au fost rezerve pentru Romania.

Nationala lui Piturca a fost lovita repede de furia bulgarilor - in minutul 6, Dimitrov a marcat din centrarea omului care a egalat nationala la Constanta - Martin Petrov - cu care Chivu a fost la un pas sa se ia la bataie.
Daniel Niculae a ratat singur cu portarul bulgar - in minutul cu ghinion 13.
Romania n-a avut noroc nici la reluarea din voleu a lui Banel Nicolita!
Inlocuitorul lui Mutu - Niculae n-a reusit sa-l bata pe portarul bulgar nici inainte de pauza.
Bulgarii au fost la un pas sa loveasca si in startul partii a doua tot prin marcatorul golul Dimitrov!
Niculae a mai ratat odata singur cu portarul, dupa o ora de joc - cand a sutat pe langa!
Bulgarii au ratat cea mai mare ocazie din repriza a doua - prin Yovov, iar Romania ramane fara victorie in fata bulgarilor de aproape 20 de ani.

Romania a intrat in teren in urmatoare formula: Lobont, Ogararu, Goian, Tamas, Rat, Chivu, Ovidiu Petre, Codrea, Niculae, Mazilu, Nicolita.