Spaniolii in sferturi: Suedia 1-2 Spania

Spania Suedia EURO 2008
Data publicarii: Sambata 14 Iunie 2008, 18:29
Data actualizarii: Sambata 14 Iunie 2008, 21:04

Spania a castigat razboiul cu Suedia, 2-1 si a obtinut calificarea in sferturile de finala ale Euro 2008. Ibericii au tremurat pana in minutul 92, cand David Villa a marcat golul decisiv.

Cele doua echipe au fost colege de grupa si in calificarile pentru Euro, iar suedezii au fost cei care au castigat grupa. Spania si Suedia si-au impartit punctele: (3-0, 0-2).

Baietii lui Luis Aragones au sanse mari sa joace contra Romaniei in sferturi, dupa victoria cu 2-1 obtinuta in fata Suediei. Torres si David Villa au marcat golurile calificarii Spaniei, in timp ce pentru suedezi a marcat vedeta Ibrahimovic.

Min 92: David Villa da lovitura pentru Spania, cu un sut pe coltul lung in prelungirile meciului!

Min 34: Ibrahimovic inscrie pentru 1-1 si le aprinde sperantele suedezilor.

Min 24: Albiol il inlocuieste pe Puyol, accidentat.

Min 14: GOL SPANIA!! Fernando Torres reia imparabil cu capul la coltul scurt, dupa o centrare a lui David Silva!