VIDEO / CFR pierde dupa PATRU ani in Cupa! CFR Cluj 0-1 Gloria Bistrita! Vezi REZUMAT!

Data publicarii: Joi 11 Noiembrie 2010, 18:53
Data actualizarii: Joi 11 Noiembrie 2010, 19:14

CFR Cluj a fost eliminata de Gloria Bistrita din sferturile Cupei! Bistrita a marcat dintr-un penalty contestat de Cartu, care n-a mai rezistat la final si i-a alergat pe arbitri pe tunelul spre vestiare! Junior Moraes a dat lovitura pentru echipa lui Nae Manea.

Aceasta este prima infrangere pentru CFR Cluj in Cupa Romaniei dupa 18 meciuri consecutive fara esec. In optimile de finala din editia 2006-2007, la 8 noiembrie 2006, CFR Cluj suferise ultima infrangere, fiind eliminata, la Hunedoara, de FC Timisoara, scor 0-2.

Golul a fost marcat in minutul 73 de Junior Moraes, dintr-un penalty acordat pentru un fault al lui Tony la Bajenaru.

Echipele:
CFR Cluj: 1. Nuno Claro - 2. Tony, 20. Cadu, 13. Piccolo, 66. Edimar - 28. E. Kone (99. Sforzini '71), 11. T. Costa, 18. Peralta - 9. Traore, 85. Bud (19. Culio '46), 16. Bastos (10. De Zerbi '54). Antrenor: Sorin Cartu.

Gloria Bistrita: 22. Albut - 14. Achim, 27. Szukala, 4. Nastase, 5. Velcovici - 15. Nalati, 6. A. Muresan - 21. Keita (17. Saceanu '54), 30. Bajenaru (3. Tudose '81), 2. C. Petre - 9. B. Moraes (10. J. Moraes '58). Antrenor: Nicolae Manea.

Cartonase galbene: B. Moraes '57, J. Moraes '90+1.
Arbitri: Cristian Balaj (centru) - Ionel Popa, Adrian Vidan (asistenti) - Paul Unimatan (rezerva).