GLUMA serii la Foresta - Steaua! De ce erau TOATE ambulantele pline la stadion. :)) TOT ce s-a intamplat la Foresta 1-2 Steaua ai AICI, LIVE de pe stadion

Steaua Foresta Cupa Romaniei
Live Blog
CUPA ROMANIEI
Data publicarii: Joi 27 Octombrie 2016, 21:34
Data actualizarii: Joi 27 Octombrie 2016, 23:36

AICI E TOT CE S-A INTAMPLAT IN MECIUL DE CUPA DE LA SUCEAVA!

23:36 27 Oct
Se termina Foresta 1-2 Steaua. Aplauze in frig pentru Steaua si pentru Foresta. Nu e doar gata Cupa Romaniei la Suceava, ci si nocturna, si stadionul plin. Foresta se intoarce la viata ei complicata din liga a doua. Duminica are meci la Oradea, cu Luceafarul.

Ca sa intelegeti ce a insemnat meciul asta pentru orasul care n-a mai vazut de 15 ani fotbal in Liga I, va spun o poveste pe care am auzit-o de la un prieten jurnalist din Suceava la masa presei. Pe Areni au fost 3 ambulante, toate pline. "Sunt full cu medici, toate 3 sunt pline! Asa o nebunie a fost pentru meciul asta, putini doctori au prins bilet. Ceilalti au improvizat. :) Au facut schimburi de tura, s-au agitat sa prinda un loc pe ambulantele care merg la stadion, sa vada meciul live!"

Gata, se stinge nocturna. Noapte buna! Eu sunt Emanuel Rosu, ne mai citim pe-aici. :)
23:25 27 Oct
Ultimul minut, ultima sansa uriasa de gol pentru Foresta. Centrare de pe dreapta, Semeghin suteaza din careu, peste. Meciul s-a terminat, Foresta nu arata ca ar mai putea sa reziste fizic nici macar unui atac in cele 3 minute de prelungire.
23:19 27 Oct
Man scapa singur cu Hantascu, portarul imprumutat de la Viitorul scoate cu piciorul. Desi Foresta abia mai sta in picioare, fanii inca mai cred ca ceva se poate intampla. Un singur scenariu e posibil: minge lunga, eroare Steaua, gol Foresta. Altfel, meciul e doar o super amintire la Suceava.
23:17 27 Oct
BARA ACHIM! Mingea sare inapoi in teren, insa Hantascu reuseste s-o ia din fata lui Enceanu. Cu un minut inainte, Foresta ratase si stadionul se pregatea sa vada in picioare finalul.
23:07 27 Oct
Ambii antrenori fac ultima schimbare in minutul 76. Pintilii revine dupa 3 luni de la accidentare. Iese Muniru. La Foresta iese Druga si intra Cerlinca!
23:04 27 Oct
Centrare de pe partea stanga pentru Rusu, mingea se duce inalt, dar fara forta, prinde Nita. Prima ocazie (oarecum) de gol pentru Foresta in repriza a doua. Repriza inghetata dupa golul lui Aganovic.
23:01 27 Oct
Vlad Bujor in teren la Foresta, iese Matei. Cel mai aplaudat jucator la Suceava, marcatorul golului din minutul 18.
22:56 27 Oct
Si la Foresta se schimba, intra Avram in locul lui Dumitriu. Mijlocul Forestei e ca si cum n-ar fi existat, de acolo vine si linistea Stelei.
22:55 27 Oct
Inca un jucator obisnuit in acest sezon cu Steaua 2 apare in teren. Enceanu intra in locul lui Chitosca.
22:53 27 Oct
Foresta joaca doar pentru momentele statice ale meciului. Daca mingea e la ea, nu reuseste niciodata sa-i puna probleme Stelei. Liniste peste tot. Meciul pare sa se fi incheiat dupa 63 de minute.
22:47 27 Oct
Golul a facut-o pe Steaua sa renunte la minge. Foresta are posesia, dar nu se intampla lucruri speciale la poarta lui Nita. Linia de fundasi ramane sus, de acolo pleaca toate problemele Forestei, care ramane doar cu intentii in atac.
22:43 27 Oct
Dennis Man intra in locul lui Tudorie la Steaua. Steaua nu schimba nimic, Man trece varf impins.
22:39 27 Oct
GOOOL STEAUA! Aganovic din cativa metri, dupa ce Steaua s-a dus cu totul peste Foresta inca de la primele mingi ale reprizei. Mijlocasul revenit in echipa de start dupa o accidentare oribila in meciul cu CFR Cluj, a avut dubla fractura de mandibula si a fost operat.
22:22 27 Oct

6 dintre jucatorii Stelei l-au inconjurat pe Robert Dumitru la finalul primei reprize. Si Reghecampf a venit de pe banca pentru a protesta si s-a tinut dupa central pana in zona tunelului de acces la vestiare! Reghecampf a protestat in prima repriza la doua dintre deciziile luate de Dumitru. Mai intai, stelistii au cerut penalty pentru hent in careul Forestei, apoi au acuzat un fault nesanctionat apropierea liniei de 16 metri.1-1 la pauza, Foresta - Steaua!

22:19 27 Oct
De 10 minute, Steaua e in posesie permanent. Foresta nu sufera insa evident, defensiva inca rezista. Frigul i-a linistit si pe suporteri. Se asteapta pauza.
22:16 27 Oct
Steaua a cerut doua penalty-uri in doua minute, Reghecampf e agitat pe margine, protesteaza si ii cere arbitrului sa reactioneze. Robert Dumitru lasa jocul sa continue.
22:04 27 Oct
Foresta are din ce in ce mai mult curaj, incearca sa finalizeze la fiecare atac. Desi a facut-o de 3 ori slab, conteaza in jumatatea Stelei si asta pare sa-i fi dat inapoi pe jucatorii lui Reghecampf.
22:01 27 Oct
Steaua mai da un gol, din nou Ovidiu Popescu! Sut in forta Mitrea, Hantescu respinge doar pana la Popescu, care inscrie. De la margine se ridica fanionul pentru offside. Meciul se urmareste in picioare in multe dintre zonele stadionului. Fiecare faza e o mica finala.
21:56 27 Oct

Lui Matei i se multumeste de la statia de amplificare de mai multe ori, tot stadionul ii striga numele. Steaua foloseste toate secundele din meci, reia atacurile imediat dupa gol. Controlul a ajuns din nou la Steaua!

21:53 27 Oct
GOOOL Foresta! Dupa 10 minute, Foresta revine de nicaieri in meci. GOOOL MATEI! Tot stadionul e in picioare.
21:51 27 Oct
Steaua are fix meciul pe care si-l dorea. Si e singura pe partea stanga, acolo unde fiecare urcare a lui Ovidiu Popescu inseamna pericol.

21:44 27 Oct
GOOOL STEAUA! Ovidiu Popescu marcheaza in minutul. Discursul lui Reghecampf a functionat perfect, golul rapid pe care l-a cerut inca de la conferinta de presa a venit conform planului. Foresta a cedat la primul atac.
21:31 27 Oct

Arbitrii au intrat insotiti de bodyguarzi pe teren. Nu, n-o sa stea cu ei tot meciul. :) Reghecampf l-a luat prin surprindere pe antrenorul Forestei, Cristi Popovici. Concentrat la teren, Popovici n-a vazut ca antrenorul Stelei se apropie si s-a speriat cand l-a vazut langa el. :)

21:28 27 Oct
Echipele intra pe teren in cateva secunde:

21:26 27 Oct
"Echipa noastra iubita, Foresta Suceava.... intalneste Steaua! Antrenorul nostru iubit.. Cristi Popovici ii trimite in teren pe..." Totul se incheie cu "atacantul nostru iubit, Mariuuus Matei', golgeterul de la Suceava.

Prezentare plina de entuziasm pentru Foresta. :)

Stelistii sunt fluierati, dar nu cu foarte mare convingere.
21:12 27 Oct
Warm-up in tribune: tot stadionul a cantat 'Canta cucu-n Bucovina'. :)

20:59 27 Oct
Iesirea Forestei e momentul care a strans pe stadion toata caldura care mai era in Suceava. :)

20:57 27 Oct
Steaua, huiduita, apoi aplaudata la Suceava. Stadionul e plin, mai e jumatate de ora pana incepe meciul.

20:47 27 Oct
In afara lui Dorin Goian si a lui Daniel Balan, un alt jucator de la Foresta e serios implicat emotional in meciul din aceasta seara. Razvan Avram e format la juniorii Stelei, insa n-a apucat sa joace niciun meci la echipa mare. Avram e rezerva azi.
20:45 27 Oct
Daniel Balan in programul de meci: "Nu credeam ca mai apuc sa joc un meci cu Steaua!"

Balan, cel mai talentat fundas dreapta din generatia lui, a suferit accidentari serioase dupa transferul la Steaua si nu si-a atins niciodata potentialul.
20:40 27 Oct
La porti mai sunt cateva sute de oameni care asteapta sa faca rost de un bilet pe ultima suta de metri. Oficialii spun ca nu mai e niciunul disponibil. La bisnitari, un tichet la tribuna a doua costa 200 de lei, de 5 ori mai mult fata de pretul oficial.
20:32 27 Oct

Peretii din zona vestiarelor au fost umpluti cu imagini din prina perioada a Forestei la Suceava, 1997-2000. Echipa a fost reinfiintata in acest sezon si a preluat locul in B al lui Rapid CFR Suceava. In 1997, bugetul era asigurat de Eugen Hutu si de banii trimisi de oficialitatile locale catre echipa din taxele de la Bazarul Suceava. Bazarul, un clasic al zonei, aduna oameni din toata tara si produse de peste tot. :)

20:29 27 Oct
Cu o ora inainte de meci, stadionul e aproape plin.

Au ajuns si suporterii stelisti, in jur de 150. Au primit bilete in peluza de la tabela. Si ea noua, adusa special pentru meciul din seara asta.
20:27 27 Oct
Vestiarul Stelei la Suceava:

19:52 27 Oct
Jucatorii Forestei au iesit pentru primul contact cu gazonul de la Suceava. La vestiare e agitatie maxima, se asteapta sosirea Stelei, la 20:00. La Foresta rabdarea e din ce in ce mai putina. Si jucatorii, si oficialii, si fanii vor sa inceapa mai repede meciul. :)

PS: Scuze ca am lipsit 20 de minute, am fost dupa breaking news-uri la vestiare si pe gazon.

19:16 27 Oct
Foresta - Steaua a schimbat complet viata in oras cel putin pentru cateva zile. Oamenii de aici au facut eforturi ca totul sa fie aproape de nivelul obisnuit pentru Steaua.

Chiar daca stadionul e vechi, neconsolidat si iti da impresia ca sta sa cada, e unul dintre putinele din categoria lui care inca mai sta in picioare. Sau in baston, ma rog. Din pacate are mii de amintiri pe care nu prea mai are cu cine sa le povesteasca.

19:08 27 Oct
A inceput si muzica la boxe, au aparut si primii suporteri in tribune. Sunt in jur de 50 de oameni in stadion. Melodia lui David Guetta de la Euro 2016 aduce chef de fotbal chiar si pe frigul asta. :)

19:04 27 Oct
Un autocar cu numere de Suceava e al Stelei in seara asta.

19:01 27 Oct
La Suceava e foarte, foarte frig. Se joaca in conditii de iarna, doar ca fara zapada. E de haine groase, bocanci, caciuli si tot ce e mai gros in geamantanul ascuns pe timpul verii. Ca sa stiti ce-i asteapta pe jucatori si pe suporteri in seara asta. :)
18:59 27 Oct
Dupa Tg. Mures, fanii din noua peluza a Stelei mai fac o deplasare lunga. Pe langa suporterii care vin de la Bucuresti mai sunt asteptati la meci si sustinatori din zona. Intalnirea stelistilor are loc la intrarea in oras, unde vor fi impartite si biletele. Sunt ultimele pe care mai puteti pune mana, asa ca ar fi indicat sa strigati pentru Steaua daca mai vreti sa intrati pe Areni. :)

18:56 27 Oct
Si un mic update la haosul din trafic... :)) Daca sunteti in Suceava si veniti la meci, luati-o pe jos, va rog.

18:53 27 Oct
Va ziceam de trafic blocat... :) Asta se intampla la 5 si jumatate, cand am plecat spre stadion.

18:48 27 Oct
Steaua a adus lumina la Suceava si a mai adus ceva. Un blocaj major de trafic. Ai sanse mici sa iei un taxi pentru zona stadionului. Asta desi majoritatea strazilor din jurul arenei sunt deja inchise. Pare ca tot orasul s-a mobilizat pentru meciul asta. Din pacate, doar 10% din populatie va avea acces la meci.

Nocturna mobila e in forma maxima, becurile functioneaza perfect. Stalpii sunt sustinuti de mai multe butoaie de apa care priomit sa nu lase nimic rau sa se intample daca vine vantul pe care l-au anuntat meteorologii.

18:43 27 Oct
Foresta a editat un program de meci de 4 pagini in conditii grafice mai mult decat decente. Adica bate revista LPF la orice ora, fara emotii. :)

18:42 27 Oct
Am ajuns la stadion. Suint Emanuel Rosu si va astept cu de toate in zona de comentarii. :)
17:38 27 Oct
Reghe a refuzat pozele cu fanii!

Laurentiu Reghecampf a refuzat sa faca poze cu localnicii care au asteptat Steaua la Suceava. "Nu fac poze inainte de meciuri. E superstitia mea. Nici jucatorii nu au voie", le-a transmis Reghe localnicilor.

La Suceava a facut deplasarea si Pintilii, capitanul Stelei.

13:17 27 Oct
Gazonul nu e atat de rau cum cred stelistii... :)

12:17 27 Oct

Pe site-urile de anunturi se inchiriaza balcoane. :) Cum bilete nu mai sunt, terasele aflate la inaltime devin extrem de valoroase inaintea meciului cu Steaua.

12:13 27 Oct
Steaua e obisnuita sa fie asteptata de jurnalisti si suporteri pe aeroporturile din Romania, dar la Suceava are parte de nivelul urmator. :) Mai multe oficialitati locale o asteapta pe Steaua. Aeronava urmeaza sa aterizeze in cateva momente.
11:17 27 Oct

"Va fi un meci greu cu Foresta tinand cont de conditiile terenului, pentru ca am inteles ca ploua si nu este foarte bun. Va fi greu sa pasam daca va ploua. Terenul va fi îmbibat de apa si dupa 15 minute va fi o mocirla. Iar in acel moment nu mai conteaza valoarea jucatorilor, ci echipa care se mobilizeaza mai mult. Ar fi ideal sa marcam cat mai repede, sper ca jucatorii mei sa reuseasca acest lucru" spunea Laurentiu Reghecampf la conferinta de presa.

Iar vorbele antrenorului Stelei au sanse mari sa se adevereasca - la Suceava a plouat ieri toata ziua si azi-noapte. Astfel, sansele unui teren greu sunt mari.

Gabi Simion (18 ani), Robert Valceanu (19), Mario Mihai (19) si Theodor Bota (19) pot fi surprizele Stelei pentru partida din aceasta seara. De asemenea, Dan Popescu (28 de ani), adus in aceasta vara de la ACS Poli, are sanse sa fie pe teren.

Terenul greu probabil va amana revenirea lui Mihai Pintilii - mijlocasul Stelei este apt de joc dupa o accidentare care l-a tinut mai multe luni pe tusa, insa Reghecampf nu-l va forta in aceasta seara.

23:41 26 Oct
Antrenamentul oficial al Forestei n-a fost chiar o sedinta de pregatire in care sa se exerseze scheme si strategii de joc pentru meciul de maine. Jucatorii nu au intrat pe gazon pentru a-l proteja inainte de vizita Stelei. Fanii au avut accesul permis pe stadion. Becurile de la ultimul stalp au fost urcate chiar in aceasta seara.
23:33 26 Oct
Va spuneam ieri ca primarul a renuntat la biletul lui pentru Foresta - Steaua. Acum am aflat si una dintre posibilele explicatii. :)

ASA se vede stadionul din birourile Primariei Suceava:

21:49 26 Oct
18:44 26 Oct
Ploaia, marea temere a stelistilor

Stelistii se tem ca terenul de la Suceava va fi unul prost la ora jocului Foresta - Steaua, transmis joi, de la 21:30, la ProTV.

Laurentiu Reghecampf, antrenorul Stelei, a spus la conferinta de presa de astazi: "Va trebui sa marcam in primele 15 minute, pentru ca terenul se va transforma in mocirla si va fi unul greu. Am inteles ca ploua la Suceava si gazonul nu e bun. Va fi greu sa pasam. In momentul in care terenul se umple de balti, valoarea nu mai conteaza. Va conta modul in care fiecare echipa se va mobiliza", a spus Reghecampf.

Reghecampf a adaugat ca in partida cu Foresta Suceava se poate intampla orice. "Va fi un meci de lupta in care echipele nu vor putea sa construiasca. Cine se va adapta mai bine la aceste conditii va castiga. Se poate intampla orice. Nu ar fi un dezastru daca am pierde, dar eu nu ma gandesc asa de departe. Sunt sigur ca vom avea de tras maine seara, dar avem o echipa mai buna si ne vom impune", a mentionat el.
16:22 26 Oct
Foresta - Steaua e la nivelul unei finale de Champions League pentru Suceava! Bisnitarii vand tichete la preturi de 4 ori mai mari decat cele oficiale! Un bilet la tribuna 1 a ajuns sa coste 200 de lei, fata de 50, cat a fost pretul la case.
16:19 26 Oct
Unul dintre arbitrii care i-a infuriat rau pe stelisti in ultimii ani, Robert Dumitru, va fi la centru joi seara. Alaturi de Coltescu si Kovacs, Robert Dumitru se afla pe blacklist-ul Stelei. Dumitru a fost la centru intr-un meci de campionat cu Otelul pierdut de Steaua pe Arena Nationala in aprilie 2015. Atunci, arbitrul a fost acuzat ca i-a refuzat Stelei doua penalty-uri.
16:08 26 Oct

Primarul din Suceava a decis sa renunte la biletul primit din partea FRF. Gestul vine in semn de solidaritate cu oamenii care au stat la coada, insa n-au mai prins tichete la meciul de maine seara. Primarul Lungu isi cedeaza biletul unui pusti de la Liceul cu Program Sportiv din oras, elev in clasa a 12-a, anunta GazetaSv.ro.

16:06 26 Oct
Antrenamentul oficial al Forestei, programat in aceasta seara, ar putea sa nu mai aiba loc. Suceava e aproape sa rateze prima sedinta de pregatire in nocturna din istoria orasului din cauza ploii. :) Sefii clubului se tem ca gazonul ar putea fi afectat daca jucatorii intra pe el azi, cu o zi inaintea partidei cu Steaua.
15:56 26 Oct
Primaria Suceava a primit o scrisoare de felicitare din partea presedintelui FRF, Razvan Burleanu.

"Ne-a felicitat pentru ca ne-am implicat in organizarea meciului si pentru eforturile pe care le-am facut ca sa nu mutam jocul in alt oras", a dezvaluit primarul din Suceava, Ion Lungu.
15:20 25 Oct
Primarul Sucevei, Ion Lungu, nu vine la meciul de joi din solidaritate cu fanii care n-au prins bilet la meci: “M-a bucurat si m-a intristat in acelasi timp cand am vazut acele cozi imense. Ii respect pe acei oameni care au stat 6-7 ore la rand. Multi mi s-au adresat sa le fac rost de bilete, dar cu toata sinceritatea le spun ca nu noi ne-am ocupat de acest lucru. Gestiunea biletelor a fost 100% in atributiile clubului. Nu voi fi prezent la meci, din respect pentru cei care au stat atatea ore la coada. Voi lasa locul meu unui patimas infocat al fotbalului. Iubesc fotbalul, dar voi sustine Foresta din fata televizorului”. (GazetaSv)
15:09 25 Oct
Indiferent cat de rea va fi vremea joi seara, fanii Forestei nu au voie sa vina cu umbrele la meci, din motive de securitate.
Steaua va petrece doar cateva ore la Suceava. Ros-albastrii ajung dupa pranz in Bucovina, se cazeaza la un hotel din oras, apoi pleaca spre stadion pentru meci. Plecarea spre Bucuresti are loc tot in cursul serii.
15:06 25 Oct
Azi ajung la Suceava din Olanda becurile pentru nocturna mobila de la partida cu Steaua. Stalpii au fost deja montati. VIDEO AICI!
12:33 25 Oct

Steaua are bilete rezervate la meciul de la Suceava.

Goian: "Daca nu vor veni sa le ridice, le punem in vanzare in ziua meciului!"

09:40 25 Oct
Cristi Popovici recunoaste ca e suporterul Stelei si spune ca abia asteapta vizita echipei lui Reghecampf la Suceava.

"Steaua e Steaua! Vinde, peste tot unde apare e iubita de suporteri. Lumea o sa fie multumita si cu nocturna asta, era o tragedie sa nu se joace meciul la Suceava. Ar fi fost nemultumiti suporterii sa jucam la Botosani sau la Piatra Neamt. Eu sunt stelist, tin cu Steaua si cu Craiova. In Moldova, Steaua are cel mai mare procentaj de suporteri. Cand au plecat la Steaua, Lovin, Baciu si Andrei Cristea erau jucatorii mei!

Ne vom bucura de fotbal! E cea mai buna echipa din Romania, trebuie sa recunoastem asta, chiar daca nu au castigat campionatul anul trecut. Fiecare meci e diferit, dar e clar ca nu suntem noi favoriti. Trebuie sa jucam curajos, nu stiu ce spectacol ar fi daca ne-am baga cu fundul in poarta", a spus Popovici la televiziunea locala Intermedia TV din Suceava.
09:34 25 Oct
Biletele pentru Foresta - Steaua s-au epuizat in mai putin de 3 ore! Au fost puse la dispozitia fanilor 5500 de tichete!
15:05 24 Oct
Se sta la coada de la 6 dimineata pentru bilete la Foresta - Steaua. S-au strans deja peste 1000 de oameni!

14:29 24 Oct
Tot azi, la Suceava se monteaza si nocturna mobila inchiriata pentru meciul de joi!

14:28 24 Oct
Nu-i de glumit cu statul la coada :))
13:39 24 Oct
Daca va intrebati cum arata golurile dintr-un meci care se termina 14-0, avem imaginile masacrului de la Foresta - Soimii Pancota, de sambata.

13:28 24 Oct
Anunt de ultima ora la Suceava. :)

Sursa foto: Suceava News
13:24 24 Oct

Fanii din Suceava au facut coada la casele din fata stadionului unde se joaca Foresta - Steaua!

Cu doua ore inainte ca tichetele sa fie puse in vanzare, sute de oameni s-au asezat la rand pentru a prinde bilete. Doar 6000 au fost scoase in vanzare, chiar daca stadionul Areni are o capacitate dubla. Din cauza lipsei avizului ISU, doua tribune sunt insa inchise.

"Nimeni nu va intra pe stadion fara bilet, nici macar copiii", a anuntat presedintele Goian, speriat de cererea uriasa de tichete inaintea partidei de joi (21:30, in direct la PRO TV).

Preturile pentru bilete cresc de la 30 de lei, la peluza, la 40 si 50 la cele doua tribune.

Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
300x250
ULTIMELE STIRI
300x250
Un stat NATO vrea să ia sisteme de apărare antirachetă pentru Ucraina din țări care nu sunt pregătite să le ofere direct