VIDEO Celebrul Dinamo - Foresta 4-5 după 4-0, în variantă italiană! Remontada senzațională a început în același minut 62

Derthona Dinamo Foresta Fossano Serie D Italia
Data publicarii: Joi 22 Decembrie 2022, 11:11
Data actualizarii: Joi 22 Decembrie 2022, 11:12

Derthona Calcio - Fossano Calcio din Serie D s-a terminat 5-4 după ce în minutul 62 scorul era 0-4, exact ca în partida din ”Ștefan cel Mare”.

Partida Derthona Calcio - Fossano Calcio, desfășurată în această săptămână în Serie D, eșalonul al patrulea din Italia, a avut o desfășurare halucinantă atât prin evoluția scorului, cât și prin asemănarea frapantă cu celebrul Dinamo - Foresta 4-5 după 4-0 până în minutul 62.

Și la meciul italienilor a fost 4-0 pentru Fossano până în minutul 62, când a început remontada celor de la Derthona, exact ca în partida din ”Ștefan cel Mare” din noiembrie 2000.

Atunci, Foresta a dat golul victoriei în minutul 90, acum reușita decisivă a venit în schimb în minutul 88.

”Răsturnarea de scor a anului”, a titrat Gazzetta dello Sport (VIDEO aici).