"Si Dortmund a fost aproape sa elimine Realul!" Dinamovistii viseaza la marea revenire. Cum vor sa elimine Steaua

Dinamo Borussia Dortmund Steaua Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 09 Aprilie 2014, 17:40
Data actualizarii: Miercuri 09 Aprilie 2014, 17:37

►Meci cu visele pe masa: Sevilla – Porto, joi 22:00, IN DIRECT la Sport.ro si Voyo!

Dinamovistii sunt gata sa realizeze cea mai mare revenire in Cupa Romaniei. Dupa 2-5 cu Steaua in meciul tur, elevii lui Flavius Stoican spera sa inscrie de 3 ori fara sa primeasca vreun gol. Dinamovistii dau exemplul celor de la Borussia Dortmund, cei care au fost la un pas sa duca meciul cu Real in prelungiri desi pierdusera in tur cu 3-0.

“Trebuie sa speram pana la finalul intalnirii. Mai sunt de jucat 90 de minute sau peste 90 de minute. Trebuie sa jucam fotbal. Sa ne aparam sansele. Si Borussia Dortmund a fost marti seara foarte aproape sa intoarca rezultatul in intalnirea cu Real Madrid. Asa ca este foarte bine ca baietii sunt increzatori si noi suntem la fel.

Ii asteptam pe suporterii dinamovisti sa vina in numar cat mai mare la stadion. Sa faca la meci o atmosfera senzationala. Asa cum numai ei stiu sa faca si cum au reusit la fiecare meci din actualul sezon. Acolo, pe teren, lucrurile se pot schimba. Eu am mari sperante ca echipa noastra va juca bine. Suntem pe o panta ascendenta, deci speranta moare ultima'' a declarat Ionel Danciulescu astazi.

Jucatorii lui Dinamo au vandut bilete fanilor pentru returul cu Steaua. Spera ca stadionul sa fie plin cu suporteri ai lui Dinamo iar jucatorii sa le ofere o calificare.

"Ne dorim sa intoarcem rezultatul, e clar, dar va fi un meci foarte dificil, pentru ca este o echipa foarte buna si un scor cam greu de atins, dar pentru noi cel mai important este sa jucam cat mai bine si sa castigam pentru fanii nostri.

Am vandut vreo 15-20. Chiar nu ma asteptam sa vand atat de multe. E prima data cand vand bilete si sper sa o mai fac. Ne dorim foarte mult sa vina multa lume la stadion, sa il umple si sa facem un meci mare" a declarat Steliano Filip.

"Cu siguranta vor veni fanii, pentru ca este un derby, un meci de spectacol si ii asteptam la stadion. M-as bucura ca Dinamo sa se ridice la nivelul asteptarilor, iar pe parcursul meciului sa dam sperante suporterilor ca ne putem califica si poate, cine stie, o facem. Minuni se pot intampla, asa cum se putea intampla aseara si la Dortmund. O victorie pentru noi ar fi importanta, pentru ca de aceea iesim pe teren, sa castigam si asa vom mai atenua din rezultatul amar din tur si sa speram ca va fi o victorie cu 3-0" a spus Cosmin Matei.