Oțelul - FCSB 1-1 | Al doilea meci consecutiv în care vicecampioana este egalată în prelungiri

Otelul - FCSB FCSB otelul Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 31 Octombrie 2023, 22:55
Data actualizarii: Marti 31 Octombrie 2023, 22:56

Meciul dintre Oțelul Galați și FCSB s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în grupele Cupei României.

Oțelul Galați - FCSB 1-1

Final de meci!

Minutul 90 - GOOOL Oțelul Galați! Lopez restabilește egalitatea, în urma unei lovituri cu capul, venită din lovitură liberă.

Minutul 86 - Gol anulat pentru FCSB! Dawa marchează din foarfecă, însă reușita este anulată deoarece mingea ar fi ieșit din teren, cu o fază înainte.

Minutul 75 - GOOOL FCSB! Alex Băluță deschide scorul în urma unei execuții spectaculoase, cu exteriorul.

Minutul 59 - Ocazie pentru Oțelul Galați! Silva execută o lovitură liberă, dar trage peste poartă.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 32 - Ocazie pentru Oțelul Galați! Cisotti primește mingea în afara careului, în poziție centrală, însă șutul său trece pe lângă poarta lui Andrei Vlad.

Minutul 25 - Ocazie pentru Oțelul Galați! Alex Pop ajunge în careu, însă șutul său ajunge în plasa porții apărată de Andrei Vlad.

Minutul 6 - Ocazie pentru Oțelul Galați! Gazdele construiesc o fază în atac, însă Haruț reușește să îndepărteze pericolul de la poarta apărată de Andrei Vlad.

A început partida!

Oțelul Galați - FCSB: echipele de start

FCSB: Vlad - Crețu, Dawa, Haruț, Ganea - Ov. Popescu, Lixandru, Djokovic - Miculescu, Compagno, Oct. Popescu

Rezerve: Udrea, Panțîru, Șut, Toma, Băluță, Olaru, Pantea, Rotariu, Radaslavescu

Antrenor: Elias Charalambous

Aflate la egalitate pe primul loc în Grupa C din Cupa României, cu câte trei puncte, Oțelul și FCSB se întâlnesc în această seară în meciul direct, la Galați, pe terenul nou-promovatei.

Oțelul Galați - FCSB, ora 21:00, LIVE TEXT

Echipa care va câștiga întâlnirea își va asigura, în mare parte, prezența în actul următor al competiției. În runda precedentă, FCSB a câștigat cu 2-0 pe terenul celor de la FC Bihor, iar Oțelul Galați a zdrobit-o pe FC Zalău, scor 4-1.

Cele două echipe s-au întâlnit și în campionat, acolo unde FCSB s-a impus cu 2-0. A fost prima înfrângere a celor de la Oțelul Galați din acest sezon de Superligă.

Grupa este completată de FCU Craiova și Dinamo (cu câte un puncte), respectiv FC Bihor și FC Zalău (zero puncte).

Oțelul Galați are un parcurs impresionant pe teren propriu în acest sezon. A pierdut doar două meciuri, cu FCSB (0-2) și Farul Constanța (0-1).

FCSB nu trece prin cea mai bună perioadă din acest sezon. Are trei rezultate de egalitate în ultimele patru partide din campionat și i-a permis lui CFR Cluj să se apropie la un singur punct de poziția de lider, după 14 etape.