Momente de PANICA la Steaua! Un titular a fost la un pas de o accidentare horror! Faza care il lasa pe Reghe intr-o situatie critica:

Data publicarii: Vineri 06 Decembrie 2013, 10:05
Data actualizarii: Vineri 06 Decembrie 2013, 10:22

► Trageri la sorti “Adio, dar RIOman cu tine!”, vineri 18:00, IN DIRECT la Sport.ro!

Steaua s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa 2-0 cu Otelul Galati si va juca impotriva uneia dintre Astra, Dinamo si Petrolul. Piovaccari si Tarnovan au marcat cele 2 goluri pentru Steaua.

Mihai Pintilii a revenit pe gazon dupa o luna de pauza, el luandu-i locul lui Gabi Iancu. La finalul partidei, Laurentiu Reghecampf a vorbit despre revenirea accidentatilor care sa ajute echipa in ultimele 5 partide pe care le mai are de disputat Steaua in 2013.

Steaua putea primi insa o lovitura foarte grea chiar in primul minut al prelungirilor partidei. Florin Gardos a calcat stramb si a avut nevoie de ingrijiri medicale! Din fericire, accidentarea nu este una grava iar Reghe rasufla usurat, el mai avand doar variantele Szukala si Varela pentru postul de fundas central, Doru Bratu fiind integralist in partida cu Avantul Barsana si rezerva nefolosita in alte 2 meciuri