Gigi Becali recidivează. Când făcuse ultima oară 4 schimbări la pauză

Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 07 Decembrie 2023, 22:04
Data actualizarii: Joi 07 Decembrie 2023, 22:04

FCSB a efectuat nu mai puțin de 4 schimbări la pauza meciului cu FC U Craiova, din Cupa României.

La pauză, FC U Craiova conducea cu 2-0 grație golurilor marcate de Juan Bauza (40') și Benjamin Van Durmen (44'). La acest scor, FCSB era eliminată din Cupa României, clasându-se într-o ierarhie în timp real pe locul 3 în grupa C, sub FC U Craiova și Oțelul Galați.

FCSB, 4 schimbări la pauza meciului cu FC U Craiova

Cel mai probabil nemulțumit de ceea ce a văzut în prima repriză, Gigi Becali a ordonat nu mai puțin de patru schimbări la pauză. Au ieșit de pe teren Eduard Radaslavescu, Dorin Rotariu, Damjan Djokovic și Valentin Crețu, iar în locul lor au intrat Darius Olaru, David Miculescu, Adrian Șut, respectiv Alexandru Pantea.

Ultima oară când FCSB efectua patru schimbări la pauză se întâmpla chiar la precedentul meci din grupele Cupei României, contra celor de la Oțelul Galați, pe 31 octombrie. Atunci ieșeau de pe teren Compagno, Djokovic, Lixandru și Miculescu, iar în locul lor intrau Băluță, Șut, Olaru, respectiv Rotariu.

În ciuda celor patru schimbări, FCSB a înregistrat atunci doar o remiză contra celor de la Oțelul, scor 1-1.