Final dramatic la penaltyuri! FC Brasov 7-6 Otelul

Data publicarii: Joi 06 Decembrie 2007, 15:55
Data actualizarii: Joi 06 Decembrie 2007, 15:55
RAZVAN LUCESCU DUCE BRASOVUL IN SFERTURILE CUPEI ROMANIEI

Brasovul lui Razvan Lucescu se califica in sferturile Cupei Romaniei Timisoreana, la capatul unui meci de povestit nepotilor. Otelul a condus la pauza cu scorul de 2-0, prin golurile lui Sivliu Ilie si Jula. In a doua repriza, arbitrul Sebastian Coltescu, dicteaza penalty pentru Brasov la o faza controversata, iar apoi se razgandeste si dicteaza minge de arbitru. Presedintele Brasovului, Dinu Vama si antrenorul Razvan Lucescu au intrat in teren pentru a retrage echipa. S-au razgandit pe parcurs iar meciul a continuat pe un teren care semana mai mult cu o mlastina. Brasovul revine pe tabela dupa alte 10 minute. Cristescu si Ilyes sunt cei care au adus egalarea si au trimis meciul in prelungiri si apoi la penaltyuri. Dupa loviturile de departajare, Brasovul s-a calificat in sferturi cu scorul de 7-6, revenind de la 3-5.

Min 15: Gol Otelul! Silviu Ilie deschide scorul pentru Otelul Galati dupa o lovitura libera.
Min 29: Gol Otelul! Jula duce scorul la 2-0 pentru galateni.

Min 63: Gol Brasov! Cristescu inscrie dupa o centrare deviata din corner
Min 65: Gol Brasov! Robert Ilyes marcheaza din penalty si aduce egalitatea pe tabela

Min 95: Arbitrul Sebastian Coltescu fluiera finalul meciului si trimite cele doua echipe in reprizele de prelungiri