Dacia acroseaza campioana: Mioveni 1 - 0 Dinamo!

Data publicarii: Miercuri 27 Februarie 2008, 15:49
Data actualizarii: Miercuri 27 Februarie 2008, 15:49
CEL MAI SCURT DRUM SPRE EUROPA S-A INFUNDAT!

Margaritescu si Dinamo au ratat ultima sansa a lui Dinamo de a prinde cupele europene. Pe locul 6 in campionat, cu 35 de puncte, Dinamo a avut astazi o mare surpriza in meciul cu Dacia Mioveni(1-0). Dupa ce Margaritescu a lasat echipa in 10, fiind eliminat inca din minutul 5 pentru lovirea uni adversar, Danciulescu avea sa o faca si el lata. In minutul 20, Danci-gol nu s-a mai tinut de cuvant, si a ratat un penalty. Trupa lui Cartu nu a cedat usor si a marcat singurul gol al meciului, din penalty prin Neagoe in minutul 56.

Dacia Mioveni:  Stanca - Scarlatache, Olteanu, Daouda, Miclea, Ghindaru, Murgan, Frasineanu, R. Neagoe - Chiacu, Bratu

Dinamo: Lobont - Stoican, Moti, Izvoranu, Pulhac - C. Munteanu, Margaritescu, Ropotan, Torje  - Bratu, Danciulescu.

Min.5: Dinamo incepe in inferioritate meciul cu Dacia. Margaritescu a fost eliminat dupa lovirea unui adversar

Min 20: Penalty pentru Dinamo, dupa un hent in careu al lui Miclaus. Danciulescu trimite insa peste poarta!!

Min 55: Moti faulteaza in careu si arbitrul acorda 11 metri pentru Mioveni! Neagoe transforma si Dacia conduce cu 1-0!