CSA Steaua, out din Cupa României! Primul rezultat remarcabil pentru Toni Petrea la Chindia Târgoviște. Rezultatele zilei

CSA Steaua Bucuresti Chindia Targoviste Toni Petrea Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 27 Septembrie 2022, 20:38
Data actualizarii: Marti 27 Septembrie 2022, 20:43

CSA Steaua a fost eliminată din Cupa României, fiind eliminată din play-off-ul competiției de Chindia Târgoviște, la primul meci oficial cu Toni Petrea pe banca tehnică.

CSA Steaua - Chindia Târgoviște 1 - 2

Final de meci!

Minutul 84 - GOOOL Chindia! Formația antrenată de Toni Petrea preia conducerea după o fază frumos construită între Neguț, Popa și Cherchez, cel din urmă fiind marcatorul golului.

Minutul 49 - GOOOL Chindia! Șerban centrează în careu, iar Daniel Popa înscrie cu capul și restabilește egalitatea.

A început repriza secundă!

Final de primă repriză!

Minutul 31 - Ocazie pentru Chindia Târgoviște. Popadiuc șutează din afara careului, dar portarul deviază mingea în transversală.

Minutul 25 - GOOOL CSA Steaua! Adi Popa deschide scorul, în urma unei acțiuni personale.

A început partida! Meciul din play-off-ul Cupei României se joacă la Mioveni, după ce CSA Steaua este nevoită să joace patru meciuri de pe teren propriu în deplasare, în urma suspendării terenului după incidentele de la confruntarea cu Dinamo.

Program Cupa României

14:30 CSC Dumbrăvița - Poli Iași 1-0

16:00 Ripensia Timișoara - FCU Craiova 0-4

16:30 Șoimii Lipova - Gloria Buzău 2-2 (2-4 după prelungiri)

18:45 CSA Steaua București - Chindia Târgoviște 1-2

19:00 Axiopolis Cernavodă - Minaur Baia Mare 4-4

CSA Steaua - Chindia Târgoviște

Chindia Târgoviște l-a numit pe Anton Petrea pe bancă, după ce tehnicianul s-a despărțit de FCSB. Primul test important al antrenorului este chiar duelul din Cupa României cu CSA Steaua.

În ultima partidă, Chindia, ultima clasată în Superligă, a pierdut 0-1 cu Universitatea Cluj, înregistrând a 10-a partidă fără victorie. De cealaltă parte, CSA Steaua are patru victorii pe linie, iar în campionat se află pe poziția a 8-a.

Ripensia Timișoara - FCU Craiova

Ultimul joc al lui FCU Craiova a fost pe 16 octombrie, când FC Voluntari s-a impus pe teren propriu în fața trupei din Bănie. De cealaltă parte, Ripensia Timișoara a remizat pe 18 octombrie în meciul din eșalonul secund împotriva Csikszereda Miercurea Ciuc, scor 0-0.