Cupa României | CS Tunari - FC Voluntari 1-1. Cât s-au terminat Hermannstadt - Pecica & Zalău - FCU Craiova

Cupa Romaniei fc voluntari FCU Craiova Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 01 Noiembrie 2023, 16:52
Data actualizarii: Miercuri 01 Noiembrie 2023, 16:54

Meciurile din grupele Cupei României au fost LIVE SCORE pe www.sport.ro: SCM Zalău - FCU Craiova 1948, Progresul Pecica - Hermannstadt și CS Tunari – FC Voluntari.

LIVE SCORE CS Tunari - FC Voluntari 1-1

Minutul 84 - GOL CS Tunari! Luca Mitrică restabilește egalitatea cu un șut puternic la firul ierbii de la marginea careului.

Minutul 64 - GOL FC Voluntari! Matricardi se înalță deasupra defensivei adverse și lovește perfect mingea cu capul, deblocând, astfel, tabela.

LIVE SCORE SCM Zalău - FCU Craiova 1948 0-1

Minutul 23 - GOL FCU Craiova 1948! Fundașul Andrea Pandula îl învinge pe portarul advers cu un șut la firul ierii, în urma unei pase primită de la Sekou Sidibe.

LIVE SCORE Progresul Pecica - Hermannstadt 0-6

Minutul 45 - Gol Hermannstadt! Fonseca marchează în urma unei lovituri libere, din voleu.

Minutul 32 - Gol Hermannstadt! Bicean mărește avantajul în urma unui șut spectaculos, de la 20 de metri

Minutul 24 - Gol Hermannstadt! Bicean a profitat de o greșeală în apărarea gazdelor, a recuperat mingea în interiorul careului mic și a marcat

SCM Zalău – FCU Craiova 1948 (1 noiembrie, ora 13:00)

Un meci așteptat de gazde dar și o oarecare teamă, probabil, instaurată după șocul acelui 1-4 inaugural cu Oțelul Galați. Zalăul de Liga 3 ar putea însă să se mobilizeze pentru punct sau puncte și, gândindu-se că meciul trei e tot pe teren propriu, cu Bihor Oradea, un adversar mult mai abordabil, chiar să forțeze calificarea!

Pentru FCU Craiova stabilitatea e încă doar un obiectiv, are un nou antrenor și așteaptă să consolideze echilibrul câtă vreme valoarea lotului nu poate fi pusă la îndoială. Victoria e obligatorie azi, câtă vreme în ultime meci va întâlni pe teren propriu una din cele mai în formă echipe ale primei ligi, FCSB!

Progresul Pecica – Hermannstadt (1 noiembrie, 14:00)

Una din revelațiile incontestabile ale primului eșalon vine în vizită la o formație de Liga 3 care a pierdut greu în prima etapă de Cupă și care nu se va lăsa ușor nici de data aceasta, e clar! Progresul Pecica are doar de câștigat din această participare în grupe, în vreme ce Hermannstadt e deja în ipostaza în care are un blazon de apărat.

Să nu uităm că, în 2018, sibienii ajungeau până în ultimul act al Cupei României, iar acum, după remiza din debut, și programarea care le oferă în final de grupe o deplasare la o formație de L2, Chindia, au toate premisele să forțeze un parcurs similar!

CS Tunari – FC Voluntari (1 noiembrie, 15:00)

Revelația primei etape din Cupa României Betano în faza grupelor, CS Tunari are acum în față o provocare de derby ilfovean! Nou-promovata în L2 va avea însă mult de furcă, pentru că Voluntari este o trupă bună și imprevizibilă. Dar, dacă s-a putut cu Craiova…

În 2017, FC Voluntari a cucerit trofeul Cupei României. În 2022, a disputat din nou ultimul act. E clar că miza competiției e una mereu importantă pentru oaspeți și e de așteptat să forțeze o victorie liniștitoare în perspectiva ultimei etape, deplasare la UTA Arad.