Asta a fost primul moment in care Lucescu a vrut sa-i dea RUSINE Stelei! Vezi cum s-au razbunat stelistii

Mircea Lucescu Dinamo Steaua Cupa Romaniei
Data publicarii: Marti 24 Mai 2011, 18:42
Data actualizarii: Marti 24 Mai 2011, 18:43

FINALA Cupei Romaniei: Steaua - Dinamo, miercuri la PROTV, www.sport.ro si m.sport.ro la 21:15!

Lucescu vs Steaua e o lupta veche de zeci de ani. Dupa ultima declaratie data de Lucescu: "Steaua este o rusine", care i-a enervat pe stelisti, un alt moment aprins din luptele lui Lucescu contra Stelei a sarit in fata.

In finala Cupei din 1971, Lucescu i-a dat RUSINE Stelei intr-o ora, insa stelistii i-au raspuns imediat si au reusit sa se razbune.

Lucescu a deschis scorul in finala din 1971 in minutul 2 cu Steaua si a marcat al doilea gol din penalty in minutul 63. Steaua a reusit sa-l bata pe Lucescu cu... tatarii. Tataru II a marcat de 3 ori atunci si a adus Cupa in Ghencea.