VIDEO / CFR e din nou in sferturile Cupei! CFR Cluj 2-0 Targu Mures! Vezi rezumat

Data publicarii: Miercuri 27 Octombrie 2010, 20:20
Data actualizarii: Joi 28 Octombrie 2010, 00:44

Castigatoarea ultimelor trei Cupei ale Romaniei s-a calificat in sferturile competitiei din acest sezon. Bjelanovic si Sfrozini au marcat pentru victoria cu Targu Mures.

In minutul 32, Leo Veloso a executat o lovitura libera de pe partea dreapta, a centrat in careu si Bjelanovici a reluat balonul cu capul din opt metri, reusind primul gol al intalnirii.

In ultimul minut de joc, Peralta a sutat de la marginea careului mare, Stetca a respins balonul in fata, iar Sforzini a inscris de la 6 metri.

CFR Cluj: 44. Stancioiu - 4. Panin, 55. Nuno Diogo, 15. Alcantara, 23. Leo Veloso - 7. E. Dica, 11. Tomas Costa, 18. Peralta - 16. Bastos (66. Edimar '62), 32. Bjelanovici (29. Batin '72), 85. Bud (99. Sforzini '86). Antrenor: Sorin Cartu.

FCM Targu Mures: 30. Stetca - 20. Pop, 3. Balau, 23. D. Matei (6. Sosa '46), 24. Szilagyi - 18. Bitis, 10. Casquero (15. Gallardo '72), 8. Virtic (80. Donadoni '63), 17. Roman - 9. Vancea, 11. Tirnaveanu. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Cartonase galbene: Roman '30, Casquero '71, Gallardo '73. Arbitri: Dragos Istrate (central) - Gabriel Barjac, Iulius Timar (asistenti) - Stefan Erdei (rezerva). Observatori: Alexandru Crisan, Iosif Vigu.

La partida de la Cluj-Napoca au asistat aproximativ 4.500 de spectatori, dintre care 50 de fani veniti de la Targu Mures.

FAZE VIDEO
Bjelanovic a avut prima ocazie mare de gol, mingea trimisa de el oprindu-se in bara!

Min 32: GOL CFR! Bjelanovic reia cu capul din 12 metri o centrare din lovitura libera a lui Veloso
!

Targu Mures putea sa egaleze imediat dupa deschiderea scorului, dar sutul lui Tarnavean a izbit bara!

Min 89: GOOL CFR! Sforzini inscrie pentru 2-0 cu un sut din careu!