„Dacă mă băgam eu, ieșea așa?!” Gigi Becali a tunat după eliminarea din Conference League: „S-au greșit schimbările!”

Gigi Becali FCSB Nordsjaelland Conference League
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Joi 17 August 2023, 22:07
Data actualizarii: Joi 17 August 2023, 22:08

FCSB a fost eliminată din turul al treilea al preliminariilor UEFA Europa Conference League, scor 0-2 la general cu Nordsjaelland.

Vicecampioana României a pierdut deplasarea cu Nordsjaelland și s-a văzut eliminată din preliminariile UEFA Europa Conference League. FCSB a reușit să pună pericol în prima repriz, însă danezii au deschis scorul din penalty în mintutul 43, după ce Pantea a comis fault în careu.

În repriza a doua, FCSB a rămas în inferioritate numerică, după ce Vlad Chiricheș a văzut al doilea galben în minutul 62, după ce încasase primul galben în al doilea minut de prelungiri ale primei reprize. Ingvartsen a dublat avantajul în minutul 85, închizând astfel tabela de marcaj.

Gigi Becali acuză: „S-au greșit schimbările!”

Finanțatorul a vorbit la finalul meciului, arătându-se extrem de nemulțumit de alegerile antrenorilor săi, Elias Charalambous și Mihai Pintilii, atât în ceea ce privește „primul 11” cât și în schimbările făcute.

„Glumeam și eu ca să-l imit pe Gică. Măsurile le voi lua ca să fac eu treaba mea, cum trebuie s-o fac și să nu mai fac cum vreți voi și cum spuneți voi. M-am mai luat și după voi. Nu contează, știți voi la ce mă refer. Adică să nu se bage patronul. Unde m-am băgat? Dacă mă băgam eu, ieșea așa?

Nici formula de start. Prima oară am zis că vor să joace cu Băluță atacant și a fost de acord. Dar s-a accidentat Băluță și au zis că Compagno. Apoi și schimbările s-au greșit. M-au informat, da, când merge echipa fac ca ei. Dar poate aveam alte idei. Uite că am vrut să fac ca ei și gata”, a declarat Gigi Becali la Digi Sport.