Strategia lui Gigi Becali, demolată în direct: "Asta cu relaxarea nu o înțeleg"

Florin Prunea FCSB preliminarii conference league Conference League
Data publicarii: Vineri 04 August 2023, 00:04
Data actualizarii: Vineri 04 August 2023, 00:17

FCSB s-a calificat în turul al treilea preliminar din Conference League, după ce a învins CSKA 1948 cu scorul de 3-2, pe stadionul "Arcul de Triumf" , în manşa secundă a turului al doilea.

Roş-albaştrii merg mai departe cu două victorii, 1-0 şi 3-2, dar obţinerea calificării nu a fost lipsită de emoţii, după ce bulgarii au condus cu 2-1 la Bucureşti.

Damjan Djokovic a marcat primele goluri pentru FCSB (27, 82), iar Octavian Popescu a adus victoria echipei antrenate de Elias Charalambous (90+1). Pentru echipa bulgară au înscris Pedrinho (49), Reian Daskalov (68).

Florin Prunea, reacție dură despre schimbările de la FCSB

"Asta cu relaxarea nu prea o înțeleg. Relaxarea a plecat, în primul rând, de la bancă. Nu poți să faci schimbările astea, să schimbi doi jucători la pauză. S-a văzut imediat. Nu zic și de schimbarea lui Compagno, după aceea. Nu le-am înțeles niciodată.

Djokovic, dacă era VAR, era pasibil de eliminare. Iar lucrurile se complicau destul de mult. Asta cu relaxarea... nu e prima dată când se întâmplă. Se vede pe tabelă. Plus problemele din apărare, zona centrală și dreapta. Dacă te prinde o echipă puternică, ai de primit. Trebuie să elimine aceste greșeli, pentru că îi așteaptă un adversar puternic. Bine că nu au intrat în prelungiri", a spus Florin Prunea, la Digi Sport.

FCSB a ajuns la cinci victorii consecutive în toate competițiile (trei în campionat și două în Europa), iar acum se pregătește pentru meciul cu CFR Cluj, programat duminică, pe stadionul din Ghencea.

După ce s-a calificat în turul următor al UEFA Conference League, FCSB își va măsura forțele cu danezii de la FC Nordsjælland, o echipă cu un lot cotat la 32 de milioane de euro de site-urile de specialitate, la fel ca cel al vicecampioanei României.