VIDEO Inter Club d'Escaldes - CFR Cluj 1-1. Calificare amară! Ardelenii nu au putut să bată campioana Andorrei, care a terminat meciul în nouă oameni

Data publicarii: Miercuri 27 Iulie 2022, 19:52
Data actualizarii: Miercuri 27 Iulie 2022, 19:57
Inter Club d'Escaldes - CFR Cluj s-a încheiat cu scorul de 1-1.
27-07-2022 19:56

Inter Club d'Escaldes - CFR Cluj 1-1 | Calificare amară pentru campioana României!

CFR Cluj a avut emoții în Andorra, unde a fost condusă de Inter Club d'Escaldes. După o gafă uriașă a lui Bălgrădean, andorezii au reușit să deschidă scorul și să-și mențină avantajul până la pauză.

Ardelenii au început bine partea secundă și au egalat prin Deac, din penalty. A urmat o eliminare în tabăra gazdelor, dar chiar și așa CFR Cluj nu a reușit să controleze jocul. Inter d'Escaldes a mai avut două ocazii uriașe, dar Bălgrădean a intervenit de fiecare dată.

Pe final, Petrila putea să dea lovitură, dar a trimis mult peste poartă și meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1. CFR Cluj merge în turul trei preliminar al Conference League, unde va întâlni campioana din Belarus, Șahtior Soligorsk.
27-07-2022 17:57

Inter Club d'Escaldes - CFR Cluj 1-1

Minutul 90+4: Final de meci! Calificare amară pentru campioana României, care nu a reușit să-și impună jocul în fața micuței Inter Club D'Escaldes. Cu scorul general de 4-1, CFR Cluj merge în turul trei preliminar al Conference League, unde va întâlni campioana Belarusului, Șahtior Soligorsk.

Minutul 90+3: Gazdele termină meciul în nouă oameni! Rubio este eliminat.

Minutul 87: Campioana României domină finalul de partidă, încercând să marcheze golul care să-i asigure victoria, chiar dacă acest lucru n-ar conta în economia calificării.

Minutul 85: Bordeianu, încă o șansă pentru CFR Cluj! Un șut expediat cu stângul, printre picioarele unui adversar, este respins cu mare dificultate de portarul advers.

Minutul 81: Ocazie mare pentru CFR Cluj!
Manea trimite pe jos în careu, Petrila este lăsat liber, trage din poziție ideală, dar trimite mult peste poarta adversă.

Minutul 79: BARĂ CFR Cluj! Roger reia cu capul o minge centrată de pe partea stângă, dar portarul advers reușește să respingă în transversală. Defensiva andorezilor a reușit să îndepărteze pericolul. LIVE VIDEO AICI.

Minutul 73: Ocazie mare pentru Inter Club d'Escaldes! Andreu reia cu capul din interiorul careului, dar Bălgrădean intervine superb și trimite în corner. De la golul marcat de Deac din penalty, campioana României nu și-a creat ocazii periculoase la poarta adversă.

Minutul 67: Ocazie mare pentru Inter! Un șut puternic de la distanță a fost respins în corner de Bălgrădean.

Minutul 61: Roșu pentru gazde! Lima vede al doilea cartonaș galben după o simulare în careul lui Bălgrădean și este trimis mai devreme la cabine.

Minutul 59: Bară pentru Inter D'Escaldes! O minge aruncată în careu este reluată din prima, la colțul scurt, și nimerește stâlpul din dreapta al porții lui Bălgrădean. Ardelenii scapă cu fața curată la această fază.

Minutul 55: Campioana României domină autoritar începutul de repriză. CFR are posesia și încearcă să marcheze și cel de-al doilea gol al partidei.

Minutul 51: GOOOL CFR Cluj! Același Ciprian Deac transformă fără emoții de la punctul cu var. Egalitate în Andorra, 1-1!

Minutul 50: Penalty pentru CFR Cluj!
Ciprian Deac a căzut în careu, iar centralul partidei a arătat punctul cu var. Andorezii au protestat, dar nu au avut câștig de cauză.

Minutul 46: A început repriza secundă!
Fără schimbări la pauză în dreptul campioanei României, care se bazează pe aceeași formulă. În prelungirile primei reprize, Păun a fost înlocuit de Petrila.

Minutul 45+3: Pauză în Andorra!
O primă repriză de coșmar pentru campioana României, care nu a reușit să-și creeze ocazii periculoase la poarta adversă.

Minutul 42: Vine și prima ocazie a CFR-ului!
Bordeianu trage mult peste poartă, din afara careului.

Minutul 36: Scăpăm din nou!
Andreu trimite în careu către Soldevila, care reia din alunecare, dar mingea trece puțin pe lângă poarta lui Bălgrădean, rămas fără reacție la această fază.

Minutul 34: Încă o șansă pentru andorezi!
 Chete încearcă să reia din alunecare o minge aruncată în careu, dar aceasta iese în aut. CFR Cluj e dominată copios până în acest moment.

Minutul 29: Ocazie uriașă pentru gazde! Soldevila este lăsat liber pe bara a doua, reia cu capul, dar trimite puțin pe lângă poarta lui Bălgrădean. Este a doua ocazie mare ratată de andorezi contra CFR-ului.

Minutul 25: Pauză de hidratare!
Prilej pentru Dan Petrescu de a oferi mai multe indicații pentru elevii săi, care au avut evoluții șterse în primele minute ale partidei. Meciul e LIVE AICI.

Minutul 21: GOL Inter D'Escaldes!
Bălgrădean a ieșit eronat pe o minge aruncată în careu, De la Torre a trimis în centru, iar Soldevila a împins mingea în poartă, cu o lovitură de cap.

Minutul 17: Ocazie mare pentru gazde! O minge trimisă din corner la prima bară a fost reluată puțin pe lângă poarta apărată de Cristi Bălgrădean. Lipsesc ocaziile notabile în dreptul campioanei României.

Minutul 9:
Jocul este lipsit de ocazii notabile. La adăpostul rezultatului din tur, campioana României pare că nu forțează deschiderea scorului. Singura fază notabilă s-a încheiat cu un șut expediat de Alexandru Păun, blocat de defensiva andorezilor.

Minutul 1: A început partida retur din Conference League dintre Inter Club d'Escaldes și CFR Cluj. Ardelenii au un avantaj liniștitor încă din tur, când au învins cu scorul de 3-0, și au prima șansă pentru o calificare în turul următor. Meciul poate fi urmărit în format LIVE VIDEO AICI.

27-07-2022 16:55

Inter Club d'Escaldes - CFR Cluj, echipele de start:

Inter d'Escaldes: Munoz - Gallego, Ildefons Lima, Chete, Marce - De La Torre, Martinez, Roca, Cabrera - Soldevila, Andreu
Rezerve: Coca, Chus Rubio, Moreno, Betriu, Jordi Rubio

CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Burcă, Kolinger, Camora - Deac, Bordeianu, Cvek - Păun, Debeljuh, Roger
Rezerve: Scuffet, Rareș Gal, Graovac, Petrila, Yeboah, Betancor, Mistrati, Yuri, Braun, Muhar, Buș
27-07-2022 08:26

Inter Club d'Escaldes - CFR Cluj, LIVE TEXT și VIDEO de la 18:00

După 3-0 la Cluj cu Inter Club d'Escaldes în prima manșă a turului al doilea preliminar din Conference League, campioana CFR dispută în Andorra meciul retur, miercuri de la ora 18, LIVE TEXT și VIDEO pe sport.ro.

Partida, care se va juca pe ”Estadi Comunal d'Andorra la Vella” (aflat la o altitudine de 972 de metri), nu va fi transmisă de vreo televiziune din România, însă suporterii lui CFR pot urmări meciul în direct pe pagina de YouTube a campioanei României.

”Deși reprezentanții televiziunilor din România au făcut eforturi pentru ca meciul să se vadă în țară, condițiile stadionului din Andorra nu permit realizarea producției TV, așadar veți putea urmări returul doar pe pagina noastră de YouTube”, a anunțat CFR Cluj pe pagina oficială de Facebook.

”Returul din Andorra va fi foarte dificil pentru CFR. Se joacă la înălțime, stadionul este la aproape 1.000 de metri, dar se simte altitudinea prima oară când vii să joci: obosești repede, respiri greu, îți simți picioarele grele...

Plus drumul până în Andorra, plus faptul că terenul de fotbal de aici este mai mic...”, a explicat românul de la campioana Andorrei, Raul Feher, pentru sport.ro.