FCSB - DAC Dunajska Streda, LIVE pe PRO TV, joi de la 20:30. Și-a îngropat echipa, dar știe cum se vor califica slovacii!

FCSB Conference League DAC Dunajska Streda Dominik Kruzliak Conference League
Data publicarii: Marti 09 August 2022, 14:52
Data actualizarii: Marti 09 August 2022, 15:00

Fundașul central Dominik Kruzliak este cel care a primit cartonașul roșu în meciul tur, permițând astfel vicecampioanei României să înscrie după doar două minute golul victoriei.

FCSB - DAC Dunajska Streda (1-0 în tur), a doua manșă din turul 3 preliminar din Conference League, se vede joi pe PRO TV și VOYO, de la ora 20:30, vicecampioana României având astfel prima șansă la calificarea în play-off-ul competiției.

Nu de aceeași părere este și groparul echipei slovace din meciul tur, fundașul central Dominik Kruzliak, cel care a purtat banderola de căpitan la DAC, dar fost eliminat în minutul 67. La doar două minute după cartonașul roșu primit de slovac, Tamm a înscris golul victoriei lui FCSB.

”FCSB este o adversară de calitate, dar cred că poate fi învinsă”

”Este foarte trist că după faultul meu și cartonașul roșu arătat am primit gol la acea fază fixă. Ăsta este fotbalul, mai au loc și astfel de greșeli, trebuie să învățăm din ele.

Am încredere în echipă, avem destulă forță și valoare pentru a ne lupta pentru calificare. Dacă ne mobilizăm repede, o putem lua de la capăt. FCSB este o adversară de calitate, dar cred că poate fi învinsă și că avem șanse să întoarcem rezultatul din meciul tur”, a explicat Kruzliak pentru site-ul oficial al clubului DAC Dunajska Streda.