Dan Petrescu, totul pe cartea atacului! Cum arată echipa de start a lui CFR Cluj pentru meciul cu Lazio

Dan Petrescu CFR Cluj Lazio Conference League
Data publicarii: Joi 23 Februarie 2023, 18:30
Data actualizarii: Joi 23 Februarie 2023, 18:30

CFR Cluj - Lazio, manșa retur din 16-imile de finală ale Conference League, se joacă azi, de la ora 19:45, ÎN DIRECT pe Pro Arena și VOYO.

În manșa tur, CFR Cluj a fost învinsă la limită pe Stadio Olimpico, scor 0-1. Golul lui Lazio a fost marcat de Ciro Immobile, în prelungirile primei reprize, iar italienii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 15.

Dan Petrescu, totul pe cartea atacului!

Pentru partida retur din Gruia, Dan Petrescu mizează pe un sistem 4-4-2, cu Cephas Malele și Rangelo Janga în atac. Din echipa lui CFR Cluj nu lipsesc nici veteranii Mario Camora sau Ciprian Deac, în timp ce Ernal Krasniqi este titular în flancul stâng.

De partea cealaltă, Lazio nu se poate baza pe Sergej Milinkovic-Savic, printre alții, însă printre titulari se numără nume precum Ciro Immobile, Felipe Anderson sau Luis Alberto.

CFR Cluj - Lazio | Echipele de start

• CFR Cluj: Scuffet - Manea, Kolinger, Burcă, Camora - Deac, Cvek, Muhar, Krasniqi - Malele, Janga
  • Rezerve: Gal, Bălgrădean, Petrila, Yeboah, Țiru, Hoban, Birligea, Bordeianu, Braun, Fica
  • Antrenor: Dan Petrescu
  • Lazio: Maximiano - Lazzari, Gila, Casale, Hysaj - Luis Alberto, Vecino, Basic - Romero, Immobile, Felipe Anderson
  • Rezerve: Renzetti, Provedel, Pellegrini, Marcos Antonio, Cancellieri, Cataldi, Mussolni, Bertini, Ruggeri, Marusic
  • Antrenor: Maurizio Sarri