Un fost internațional român l-a pus la colț pe Cristiano Ronaldo: „Nu cred în nicio lacrimă de-a lui. Cred în ale lui Messi”

Cristiano Ronaldo Basarab Panduru Lionel Messi Nationala Portugaliei qatar 2022 CM 2022
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 09:43
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 09:43

Portugalia a fost eliminată de Maroc, scor 0-1, în sferturile Campionatului Mondial din Qatar.

La finalul meciului, Cristiano Ronaldo nu a mai stat la discuții și a plecat direct la vestiare, după ce a izbucnit în plâns. Starul portughez a fost însoțit de un oficial lusitan.

Însă, fostul internațional român, Basarab Panduru, a vorbit despre lacrimile lui Cristiano Ronaldo, care nu l-au impresionat deloc.

Panduru: „Un prefăcut mai mare nu am văzut niciodată”

„Nu-mi place (n.r. imaginea cu Ronaldo plângând), nu vreau să o văd, nu cred în nicio lacrimă a lui. Cred în lacrimile lui Messi, dacă plânge, pentru că a făcut ceva. Cred că ale lui Kane, că a ratat şi înţeleg, dar la el nu înţeleg de ce plânge. Un prefăcut mai mare nu am văzut niciodată.

El e supărat pentru că, în mintea lui, trebuia să câştige şi un Campionat Mondial. Asta cred că voia el. Nu că Portugalia face ce face şi că pierde cu Maroc, că nu-l interesează pe el. Nu l-a interesat niciodată nimic, decât de el”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

Maroc - Portugalia 1-0

Marocanii au început excelent meciul cu portughezii. Arabii au avut câteva ocazii la poarta lui Diogo Costa, iar în minutul 42 a venit și golul. En Nesyri s-a înălțat ca un vultur și l-a învins pe goalkeeperul lusitan, deblocând tabela și redând, astfel, scorul meciului: 1-0. Chiar dacă Cheddira a primit două galbene în două minute (90+1', 90+3'), naționala lui Fernando Santos nu a găsit nicio cale prin care să restabilească egalitatea și au fost eliminați de la Mondialul din Qatar.