Piers Morgan a reacționat după ce a văzut imaginile cu Cristiano Ronaldo plângând

Cristiano Ronaldo Campionatul Mondial Campionatul Mondial Qatar 2022 Maroc - Portugalia Portugalia CM 2022
Data publicarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 08:46
Data actualizarii: Duminica 11 Decembrie 2022, 08:54

Piers Morgan a reacționat pe Twitter, după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo plângând la finalul meciului cu Maroc, 0-1, din sferturile Campionatului Mondial.

Portugalia a fost eliminată surprinzător din sferturile Campionatului Mondial. Lusitanii au fost învinși de Maroc, 0-1, singurul gol al partidei fiind marcat de Youssef En-Nesyri (25 ani), în minutul 42, după o ieșire eronată a lui Diogo Costa (23 ani).

Fernando Santos (68 ani) început și meciul cu Maroc cu Cristiano Ronaldo (37 ani) pe banca de rezerve, la fel ca în partida precedentă cu Elveția, 6-1. Chiar dacă l-a aruncat în luptă în minutul 50, starul portughez nu a putut schimba scoarta jocului, iar visul deținătorului a 5 Baloane de Aur de a câștiga Campionatul Mondial s-a năruit.

Piers Morgan, alături de Cristiano Ronaldo, după eliminarea Portugaliei de la Campionatul Mondial

Eliminarea Portugaliei de la turneul final l-a devastat pe Cristiano Ronaldo. Căpitanul lusitanilor a fost surprins de camere de luat vederi în timp ce încerca să-și stăpânească lacrimile în drumul spre vestiare. Însă, când a ajuns în tunel, fostul jucător al lui Manchester United, Real Madrid și Juventus a erupt și a început să plângă în hohote. Văzdând aceste imagini, Piers Morgan (57 ani), jurnalistul căruia Cristiano Ronaldo i-a acordat interviul în care se își manifesta toate mulțumirile legate de conducera de pe Old Trafford, a ținut să posteze un mesaj pe Twitter pentru a le reaminti oamenilor ce carieră colosală a avut atacantul.

„Sunt foarte trist să-l văd pe Cristiano în lacrimi, după ce visul său de a câștiga Campionatul Mondial s-a încheiat. Cei care-l batjocoresc să-și amintească ce a făcut pentru fotbal. Pentru mine este cel mai mare și un băiat senzațional, care a avut cei mai grei ani în viața personală și pe teren. Ne-a câștigat respectul”, a postat Piers Morgan pe contul oficial de Twitter.