Una caldă, alta rece în meciurile cu rivalele din grupă! Armenia s-a încurcat cu Islanda, iar Macedonia ajunge pe locul doi în grupă

Echipa Nationala armenia Islanda CM 2022
Data publicarii: Vineri 08 Octombrie 2021, 21:21
Data actualizarii: Vineri 08 Octombrie 2021, 23:59

România o va înfrunta pe Germania, de la 21:45, în direct la PRO TV și LIVE VIDEO pe sport.ro și VOYO.

Armenia a condus pe terenul Islandei, prin golul lui Hovhannisyan, din minutul 35, însă s-au văzut egalați în minutul 77, când Johannesson, copilul minune al Islandei, a înscris din pasa lui Saevarsson.De cealaltă parte, Macedonia de Nord a făcut scor în duelul cu LLiechtenstein, marcând prin Velkovski (39), Alioski (66), Nikolov (74) și Churlinov (83).

Macedonia ajunge astfel pe locul doi în grupă, cu 12 puncte, la egalitate cu Armenia, care are însă un golaveraj negativ. România are 10 puncte, însă, în comparație cu cele două rivale, noi am scăpat de duelurile cu Germania.

Scoruri Finale:

Islanda - Armenia 1-1

Liechtenstein - Macedonia de Nord 0-4

12:00 În luna octombrie, România va disputa două meciuri cruciale pentru calificarea la Campionatul Mondial 2022. Tricolorii vor întâlni Germania, vineri, de la 21:45, și Armenia, luni, de la aceeași oră, în direct la PRO TV și LIVE VIDEO pe sport.ro și VOYO.

Însă, România este interesată și de celelalte două meciuri din Grupa J, unde joacă pretendentele la locul secund.

21:45 Islanda - Armenia

Favoriți de a se clasa pe locul doi, islandezii au obținut doar 4 puncte după 6 meciuri și ocupă doar poziția a cincea, în timp ce Armenia se află pe locul secund, cu 11 puncte.

21:45 Liechtenstein - Macedonia de Nord

Liechtenstein a obținut primul punct în grupă chiar jocul trecut, când a remizat cu Armenia 1-1, iar Macedonia de Nord nu își mai permite să facă pași greșiți dacă mai vrea să mai spere la poziția a doua în grupă.