Al Owais Arabia Saudita Argentina Campionatul Mondial din Qatar CM 2022
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Marti 22 Noiembrie 2022, 15:21
Data actualizarii: Marti 22 Noiembrie 2022, 15:26

Arabia Saudită a oferit surpriza zilei la Campionatul Mondial, după ce a reușit să treacă de Argentina, scor 1-2.

Saudiții nu s-au putut bucura pe deplin de victoria în fața argentinienilor din cauza unui incident nefericit petrecut în minutele de prelungire ale meciului.

Al Owais, rană deschisă după ce și-a lovit un coechipier

O fază dramatică s-a petrecut în min. 90+5, când portarul Alowais a ieşit să prindă o minge înaltă şi l-a lovit involuntar cu genunchiul în figură pe coechipierul său Alshahrani, care a fost evacuat pe targă cu nasul spart.

La finalul meciului portarul saudiților, Mohammed Al Owais, a fost desemnat omul meciului, iar în momentul în care s-a prezentat să-și ridice premiul s-au putut observa urmele pe care impactul cu Alshahrani le-a lăsat pe genunchiul său.

Doctorii au fost nevoiți să-i pună copci portarului saudiților pentru a-i închide rana pe care și-a făcut în genunghi.