Prima echipa care s-a calificat la CM din Brazilia! Au primit un gol MAGNIFIC ca al lui Hagi si au inscris golul decisiv in minutul 91! VIDEO

Japonia Australia CM 2014
Data publicarii: Marti 04 Iunie 2013, 16:58
Data actualizarii: Marti 04 Iunie 2013, 17:03

Invazie de staruri IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!
►CM 2014: Austria – Suedia, vineri 21:45, Ibra&Alaba Show
►Croatia – Portugalia, luni 20:30, Ronaldo&Modrici Show

Brazilia era pana astazi singura echipa care era sigura de prezenta la CM pe care il va organiza anul viitor. Acum, o alta tara importanta si-a asigurat biletele pentru Mondial.

Japonia este prima tara care se califica la Mondialul din 2014! Cu 2 etape inainte de final in grupa B din preliminariile din Asia, Japonia nu mai poate fi ajunsa de Australia si Iordania dupa egalul obtinut astazi pe propriul teren, 1-1 cu Australia.

Japonia a primit o lovitura grea in minutul 82 dupa golul incredibil marcat de Oar.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

In prelungirile partidei, golgeterul preliminarilor, Keisuke Honda, a egalat din penalty!

4 echipe din zona Asia se califica direct la Mondial, o a 5-a putand obtine biletele in urma unui baraj cu echipa ce va termina pe locul 5 in zona America de Sud.