Messi a incheiat sezonul in stil mare! A reusit un hattrick senzational cu care l-a depasit pe Maradona! Ce GOLAZO a reusit starul Barcei: VIDEO

Lionel Messi Argentina maradona CM 2014
Data publicarii: Sambata 15 Iunie 2013, 08:30
Data actualizarii: Sambata 15 Iunie 2013, 08:31

Lionel Messi a jucat ultimul meci din acest sezon inainte de vacanta - in ciuda problemelor din afara terenului, Messi a reusit un hattrick in victoria cu 4-0 a Argentinei!

Starul Barcelonei, castigatorul ultimelor 4 editii ale Balonului de Aur, Lionel Messi, a dat un nou recital in ultimul sau meci din acest sezon - o victorie cu 4-0 intr-un meci amical al Argentinei cu Guatemala. Chiar daca a ratat mai multe meciuri pe final de sezon din cauza unei accidentari, chiar daca are probleme cu legea dupa ce a fost acuzat de frauda fiscala, Messi a fost irezistibil pe teren.

Messi a deschis scorul in minutul 15 dupa un sut superb din afara careului. A pasat apoi la golul lui Fernandez din minutul 36. In minutul 40, Messi a fost faultat in careu si tot el a reusit sa transforme. Aceasta era reusita cu numarul 34 in tricoul nationalei, egalandu-l cu aceasta ocazie pe Diego Maradona! L-a si depasit dupa golul din minutul 49!

Messi a ajuns la 35 de goluri pentru Argentina in 82 de partide, egalandu-l pe Hernan Crespo. Un singur jucator are mai multe goluri decat Messi - Gabriel Batistuta, cel care a inscris de 56 de ori in 78 de meciuri pentru Argentina