Fanii au ramas muti in timpul meciului Brazilia - Anglia! MESAJUL ASCUNS care anunta un nou transfer URIAS in Europa! Ce a aparut scris in timpul meciului:

Wayne Rooney Anglia Brazilia CM 2014
Data publicarii: Luni 03 Iunie 2013, 17:50
Data actualizarii: Luni 03 Iunie 2013, 17:53

► Finala pentru Mondial: AUSTRIA - SUEDIA, vineri 21:45, IN DIRECT Sport.ro si Voyo.ro!

O agentie de turism a avut o reclama controversata in timpului amicalului dintre Anglia si Brazilia, incheiat 2-2.

66.000 de fani au fost pe stadionul Maracana din Rio de Janeiro pentru super-amicalul dintre Brazilia si Anglia! Iar fanii au vazut un show total dupa pauza - daca in prima repriza nu s-a marcat, in cea de-a 2-a s-a inscris de 4 ori! Fred a deschis scorul in minutul 57, Oxlade-Chamberlain si Rooney intorcand rezultatul in minutele 68 si 79. Rezultatul final a fost stabilit de Paulinho in minutul 83.

Wayne Rooney a fost unul dintre cei mai buni jucatori ai Angliei - pe langa reusita sa extraordinara, despre Rooney s-a vorbit si dintr-un alt motiv. Cei de la Teletext Holidays, a agentie de turism, s-a folosit de numele lui pentru o reclama afisata in timpul meciului! In prima repriza a partidei, pe reclamele din jurul terenului s-a putut citi mesajul "Are you desperate to get away like Wayne?" ("esti disperat sa scapi ca Wayne?").

Despre Rooney s-a scris ca va pleca in aceasta vara, fiind dorit de cei de la PSG