FA-BU-LOS! Germania a desfiintat Suedia dupa 0-2 in minutul 42! Omul care l-a distrus pe Georgievski a reusit un hattrick! Dubla preliminarilor in care s-au marcat 16 goluri: VIDEO REZUMAT

Data publicarii: Miercuri 16 Octombrie 2013, 11:02
Data actualizarii: Miercuri 16 Octombrie 2013, 13:12

► HIGH la derby in OLANDA! Twente – Ajax, sambata 21:45 IN DIRECT la Sport.ro si Voyo.ro!

Cele 2 meciuri dintre Germania si Suedia din preliminariile CM 2014 au toate sansele sa ramana in istorie! Daca in tur Suedia a revenit de la 0-4, meciul de aseara a fost cel putin la fel de spectaculos, Germania castigand cu 5-3!

Deja calificata la CM 2014, Germania parea sa fi tratat prea superficial partida din Suedia. Chiar si fara Zlatan Ibrahimovic, suedezii au reusit sa duca scorul la 2-0 in minutul 42 dupa reusitele lui Hysen si Kacaniklic. Ozil le-a dat sperante nemtilor cu reusita lui chiar inainte de pauza, pasandu-i apoi lui Gotze in minutul 53 pentru golul egalarii.

Titular in nationala lui Low, Schurrle a facut un nou meci de exceptie dupa cel de la Bucuresti, marcand pana la final un hattrick! Intre reusitele jucatorului lui Chelsea s-a strecurat si golul lui Hysen. In urma acestui rezultat, Suedia a pierdut in dauna Ucrainei locul din urna favoritilor pentru tragerea la sorti pentru baraj

O veste proasta de la acest meci a venit pentru Arsene Wenger - Mesut Ozil s-a accidentat la genunchi cu 10 minute inainte de finalul partidei si a fost inlocuit cu Draxler.