3 CLIPE MAGICE ale eroului care a rapus Barcelona si Italia! "NU ne e frica de nimeni!" Momentul emotionant de la final:

3 CLIPE MAGICE ale eroului care a rapus Barcelona si Italia! "NU ne e frica de nimeni!" Momentul emotionant de la final:

Cel mai bun om de pe teren la Italia 0-1 Uruguay a fost Diego Godin, cel care a marcat decisiv pentru calificarea in optimi a sud-americanilor.

Diego Godin a marcat un super gol cu Barcelona, in ultima etapa din Spania, reusita care a dus titlul pe Vicente Calderon. Lovitura de cap a jucatorului de la Atletico a insemnat un trofeu castigat chiar pe terenul adversarei.

Apoi a fost golul care a deschis scorul in finala Ligii, in fata lui Real Madrid, insa, pana la urma, echipa lui Ancelotti a triumfat.

EROU

Si daca mai era nevoie ca Diego Godin sa arate ca e intr-adevar decisiv, el a facut-o din nou! Reusita sa, tot cu capul, din minutul 81 al meciului cu Italia, a insemnat calificarea celor din Uruguay in optimile Cupei Mondiale intr-o grupa in care Anglia si Italia au fost eliminate.

"Din fericire am fost in stare sa dau niste goluri decisive in acest sezon, e minunat. Dar spun mereu ca trebuie sa faci tot ce-i mai bun pentru echipa si echipa va face tot ce poate pentru tine. Acest meci cu Italia este unul dintre acele jocuri care defineste o era. A fost o partida de vis pentru noi si am facut fericita o tara intreaga!", a spus Godin, citat de cei de la FIFA.com.

Godin are 100% procentaj de pase: a incercat 33 si i-au iesit 33 in meciul cu Italia: "Stiam ca vine si sansa noastra, am rezistat pana la final. Stim ca asa va fi, asa va iesi", a confirmat Godin.

POVESTEA GOLULUI

"L-am dat cu urechea si spatele, ceva rar", spune Godin, care confirma ca lovitura a fost una destul de norocoasa.

"Cand am sarit m-am trezit cu fata in directia opusa portii, asa ca am lovit mingea cum am putut", a mai spus Godin.

Diego Lugano e capitanul obisnuit al celor din Uruguay, insa la meciul cu Italia a fost accidentat si a lipsit. Asa ca Diego Godin a fost liderul din teren.

"Cand s-a terminat partida, Diego Lugano a venit la mine si mi-a spus ca merit, ca am jucat foarte bine si trebuia sa am eu onoarea de a califica echipa prin reusita din final. Sunt foarte mandru sa aud aceste cuvinte de la capitan, eu, chiar daca toata echipa a jucat excelent cu Italia", recunoaste, emotionat, Godin.

"Ne gandim la optimi, ii respectam pe toti, dar nu ne e frica de nimeni", spune fundasul de 28 de ani.

VIDEO PROTVPLUS.RO

Rabla pentru electrocasnice. Ce trebuie să faci ca să primeşti voucher de 500 de lei pentru laptop
BRAT
Modifică setările cookies