VIDEO Cea mai ofensiva echipa de la mondial! Germania 4-0 Australia! Vezi rezumat!

Germania Australia Cupa Mondiala CM 2010
Data publicarii: Duminica 13 Iunie 2010, 23:22
Data actualizarii: Luni 14 Iunie 2010, 12:08

CLICK AICI PENTRU REZUMAT

Germania e cea mai tare echipa de pana acum de la Cupa Mondiala! Atacantii lui Low si-au facut de cap cu Australia si au lovit de patru ori!

Podolski a deschis scorul in minutul 9 in prima repriza, iar Klose a majorat diferenta in minutul 26.

Dupa pauza, Muller a fost servit perfect de Klose pentru 3-0, in minutul 67, iar trei minute mai tarziu, Cacau a dat gol la prima atingere de minge.

Lukas Podolski a fost ales de FIFA omul meciului!

Echipele
Germania: 1. Neuer - 16. Lahm, 3. Friedrich, 17. Mertesacker, 14. Badstuber - 7. Schweinsteiger, 6. Khedira - 13. Muller, 8. Ozil (23. Gomez '74), 10. Podolski (21. Marin '81)- 11. Klose (19. Cacau '69).
Antrenor: Joachim Low.

Australia: 1. Schwartzer - 8. Wilkshire, 3. Moore, 2. Neill, 11. Chipperfield - 16. Valeri, 13. Grella (14. Holman '46) - 7. Emerton (15. Jedinak '74), 5. Culina, 19. Garcia (17. Rukavitsya '64) - 4. Cahill.
Antrenor: Pim Verbeek.

Cartonase galbene: Ozil '12, Cacau '90+2 / Moore '24, Neill '46, Valeri '58.

Cartonas rosu: Cahill '56.

Partida a fost condusa de o brigada de arbitri condusa la centru de Marco Rodriguez (Mexic), ajutat de conationalii sai Jose Luis Camargo si Alberto Morin, in timp ce suedezul Martin Hansson a fost rezerva.

In cealalta partida a grupei D, echipa nationala a Ghanei a invins, duminica, pe stadionul Loftus Versfeld din Pretoria, cu scorul de 1-0 (0-0), reprezentativa Serbiei.

INTRA ACUM PE SECTIUNEA WWW.SPORT.RO - CM 2010 SI VEZI TOATE GRUPELE SI PROGRAMUL MECIURILOR